کاهش تولید خودروسازان /قیمت خودرو افزایشی شد

کدخبر: 450587
خودروسازان و مصرف‌کنندگان اروپایی باید یک سال دیگر برای مقابله با مشکلات زنجیره تامین قطعات که تولید خودرو را کاهش می‌دهد، آماده شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اتو نیوز، انجمن صنعت ACEA انتظار دارد کمبود تراشه جهانی تا سال ۲۰۲۲ ادامه یابد و احتمالا باعث شود پیش‌بینی اعضا برای حجم تولید، درست نباشد.

این گروه در ضمیمه نامه‌ای که به کمیسیون اروپا ارسال کرد، گفت: حجم تولید خودرو در اروپا احتمالا در سال جاری و سال آینده به میزان قابل‌توجهی کمتر از انتظار خواهد بود؛ در واقع عرضه مطابق با تقاضا نخواهد بود.

پس از اینکه تولیدکنندگان در این منطقه بدترین فروش سپتامبر خود را در بیش از ربع قرن گذشته به ثبت رساندند، بخش خودروی اروپا در مسیر فاجعه‌بار سال گذشته قرار گرفته است.

کمبود جهانی قطعات که خطوط تولید را با مشکل مواجه کرده باعث شده است که قیمت خودروهای نو و کارکرده، به دلیل کاهش موجودی افزایش یابد.

آخرین ارزیابی از ACEA ضربه‌ای به انتظارات برخی از محققان مبنی بر فروکش کردن کمبود نیمه‌هادی‌ها در سال آینده است.

شرکت خدمات اطلاعاتی آی‌اچ‌اس مارکیت، توقع دارد تولید خودروی اروپا در سال آینده ۱۶ درصد افزایش یابد و به تقریبا ۱۸.۶ میلیون دستگاه برسد، تولیدی که صنعت خودروسازی را به سطح قبل از همه‌گیری که حدود ۲۰ میلیون دستگاه است نزدیکتر می‌کند.

شایان‌ذکر است، ACEA پیش‌بینی‌های سال ۲۰۲۲ خود را در اوایل سال آینده منتشر خواهد کرد.

این گروه همچنین خواستار اقدام برای کاهش وابستگی به تامین‌کنندگان تراشه آسیایی برای جلوگیری از اختلالات زنجیره تامین در آینده شد.

اولیور زیپس، رئیس ACEA که مدیرعامل BMW نیز است، در این نامه نوشت: وخامت اوضاع مستلزم یک واکنش قوی و هماهنگ در سراسر اتحادیه اروپا است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما