منظور دولت رئیسی از خودروی لوکس

این خودروها باید مالیات بدهند

کدخبر: 467941
اقتصادنیو : دولت سیزدهم اعلام کرده که از خودروهای لوکس مالیات می گیرد تا به این وسیله به فکر کسب درآمد از این خودروها باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، رئیس سازمان امور مالیاتی از شناسایی 550 هزار خودروی لوکس در کشور خبر داد. بر اساس برآوردهای سازمان امور مالیاتی سال آینده این تعداد خودرو حول و حوش 5 هزار و 600 میلیارد تومان مالیات می پردازند.

داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی که در یک برنامه تلویزیونی حضور پیدا کرده بود گفت: ملاک اخذ مالیات از خودروهای لوکس قیمت این خودروهاست.  

این مقام مسئول گفت: افرادی که ارزش خودروی آنها بالای یک میلیارد تومان است باید نسبت به پرداخت خودروی در اختیار خود اقدام کنند.

براساس جدولی که پیش تر منتشر شده بود مالیات ستانی از خودروهای به اصطلاح لوکس به این صورت است که خودروهای سواری و وانت دوکابین با ارزش روز یک میلیارد تومان تا یک میلیارد و 500 میلیون تومان معادل یک درصد، از یک میلیارد و 500 میلیون تومان تا 3میلیارد تومان معادل دو درصد، از سه میلیارد تومان تا چهار میلیارد و 500 میلیون تومان معادل سه درصد و چهار میلیارد و 500 میلیون تومان معادل چهار درصد از قیمت خودرو را باید در قالب مالیات مذکور به حساب دولت واریز کنند.

بر اساس صحبت های منظور برای مشخص شدن خودروهایی که مالیات به آنها تعلق می گیرد با همکاری پلیس راهور اطلاعات بیش از 17 میلیون و 500 هزار دستگاه خودوی سواری و وانت دو کابین بررسی شد.

آنطور که رئیس سازمان امور مالیاتی میگوید نحوی مالیات گیری از این خودروها به این صورت است که به مالکان این خودروها پیامک زده می شود که مالیات خود را پرداخت کنند و اگر پرداخت نکنند، در زمان نقل و انتقال خودرو باید مفاصا حساب مالیاتی را پرداخت کنند.

بحث دریافت مالیات از خودروهای لوکس در دولت دوازدهم هم مورد توجه قرار گرفت اما از آنجایی که تعیین قیمت این خودروها در آن مقطع محل بحث بود، دولت گذشته به رغم اینکه ردیف بودجه ای به منظور در لایحه بودجه سال گذشته و بودجه سال جاری دیده بود از دریافت این مالیات چشم پوشی کرد اما به نظر می رسد دولت ابراهیم رییسی عزم خود را جزم کرده تا به هر نحو ممکن این ردیف درآمدی را که در بودجه 1401 آمده است را فعال کند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی