رصد بازار خودروهای داخلی؛

حرکت خودرو خلاف جهت دلار+ جدول قیمت

کدخبر: 502616
اقتصادنیوز: رصد بازار خودرو نشان دهند آن است که در روزی که دلار شکل صعودی به خود گرفت بازار خودرو مسیر خود را ادامه داد و بدون تغییر و یا با افت قیمت در بازار قیمت گذاری شد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ امروز در حالی که نرخ دلار در روزهای اخیر روند نزولی به خود گرفته بود، امروز تغییر مسیر داد و افزایشی شد؛ هر چند تصور می شد بازار خودرو نیز از این روند تبعیت کند،‌ اما قیمت خودرو در بازار امروز تغییر چندانی نداشت.

به گفته فعالان بازار خودرو، نبود خریدار از یک سو و بلاتکلیفی بازار خودرو از سوی دیگر موجب شده تا روزهای پرآشوبی را در بازار خودرو شاهد باشیم؛ بطوریکه در یک روز قیمت خودرو بی دلیل ریزش چند میلیونی را تجربه کند و روز دیگر رشدی عجیب در بازار داشته باشد. این شرایط موجب شده تا قیمت خودرو در حال حاضر از تابع خاصی پیروی نکند.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «پژو 207 سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خانواده سمند امروز علاوه بر ثبات قیمت با رشد و افت قیمت در بازار عرضه شد. با این شرایط «سمند سورن پلاس» امروز در بازار افت 2 میلیونی قیمت داشت و 358 میلیون تومان در بازار قیمت خورد.  قیمت سمند «LX با موتورEF7» نیز تغییر نداشت و 345 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد و «سمندLX» نیز در بازار 302 میلیون تومان قیمت خورد. 

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که «دنا معمولی» هم  امروز تغییر قیمت نداشت و در بازار 400 میلیون تومان قیمت گذاری شد. همچنین «دنا پلاس توربو اتومات» بدون تغییر امروز 509 میلیون تومانی در بازار قیمت خورد. «رانا پلاس» هم امروز تغییر قیمت در بازار 308 میلیون تومانی باقی ماند.

اما قیمت خانواده 207 امروز افت 2 میلیونی قیمت داشتند، با این شرایط امروز «پژو 207 دنده‌ای» در بازار 403 میلیون تومانی شد و محصول دیگر این خانواه یعنی «پژو 207 سقف شیشه ای» با ثبات قیمت همچون روز گذشته 410 میلیون به فروش رسید.

5

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی