یک فعال اصولگرا ادعا کرد:

قالیباف وزیر نشدن سعید محمد را ناموسی کرد+فیلم

کدخبر: 434270
اقتصاد نیوز:محمد مهاجری فعال اصولگرا ادعا کرد: سعید محمد با نظر قاطع محمد قالیباف وزیر کابینه رئیسی نشد

به گزارش اقتصاد نیوز، سعید محمد که پدیده انتخابات 1400 معرفی می شد نه تنها وارد گردونه رقابت نشد بلکه با وجود تمام فعالیت ها برای ابراهیم رئیسی تاکنون سمتی در دولت نگرفته است. چرا سعید محمد از دولت سیزدهم جا ماند؟ فردی که جوان انقلابی است و سابقه اجرایی دارد. در یک برنامه این سئوال از محمد مهاجری پرسیده است و پاسخ این روزنامه نگار اصولگرا جالب است؛ محمد باقر قالیباف. وقتی از او سئوال می شود این تحلیل است یا خبر می گوید:تحلیل نیست.

 

برای شنیدن پاسخ مهاجری فیلم را تماشا کنید

 

سعید محمد کیست؟

سعید محمد  (زادهٔ ۱۱ اسفند ۱۳۴۷)  است که به‌عنوان مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران فعالیت دارد و فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا بوده‌ است نام او در سال گذشته بر سر زبان ها افتاد پس از آنکه برخی گفتند او مصداق صفاتی است که مقام های عالی برای رئیس دولت سیزدهم در نظر دارد.

 در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا کنار رفت.کناره گیری او پس از فرماندهی قرارگاه با حاشیه های همراه بود. نزدیکانش می گفتند استعفا داده و منتقدانش از لفظ برکناری صحبت می کردند.در همان زمان به گفته معاون سیاسی سپاه، او را به دلیل تخلف از این سمت منفک کرده‌اند.  اما متن استعفایی به نقل از او منتشر شد که دلیل کناره گیری را جلوگیری از ایجاد شائبه‌های سیاسی و انتخاباتی بیان کرده بود.محمد پیش‌تر مدیرعامل گروه ایرانیان اطلس (وابسته به بنیاد عمران و تعاون سپاه سازندگی) بود، همچنین در فاصله سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۳ مدیرعاملی ابر شرکت عمرانی سپاسد (از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء) را برعهده داشت.

سعید محمد در اولین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی، اقدام به ثبت نام برای نامزد شدن در سیزدهمین دورهٔ انتخابات ریاست‌جمهوری ایران کرد.که در نهایت صلاحیت وی توسط شورای نگهبان رد شد.با این حال،سعیدمحمد در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰،از سیدابراهیم رئیسی حمایت کرد و ستادهای حامی وی هم به حمایت از ابراهیم رئیسی پرداختند.

 برخی اصولگرایان، او را گزینه‌ای در مقابل محمدباقر قالیباف عنوان می کردند؛محمد مهاجری مدعی است او در برخی روند‌های منتهی به رسیدگی به فساد نقش‌آفرینی کرده و مثلا در پرونده عیسی شریفی و هلدینگ یاس یکی از کارشناسان اصلی بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی