حمله پهپادی ارتش یمن به منطقه خمیس‌مشیط در جنوب عربستان

کدخبر: 439210
اقتصاد نیوز : ائتلاف سعودی از حمله پهپادی ارتش یمن به منطقه خمیس‌مشیط در جنوب عربستان خبر داد و مدعی شد که پدافند هوایی توانست دو پهپاد بمب گذاری شده را سرنگون کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم، یگان پهپادی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی دیشب به پایگاه سعودی در منطقه خمیس مشیط (جنوب عربستان) حمله کرد.

ائتلاف متجاور به یمن به رهبری عربستان سعودی مدعی شد که دو فروند پهپاد بمب گذاری شده یمن را در آسمان خمیس‌مشیط رهگیری و منهدم کرده است.

ائتلاف سعودی مدعی شد که پدافندی هوایی آن توانست این دو پهپاد بمب گذاری شده را هدف قرار دهد.

رسانه‌های سعودی به نقل از سخنگوی ائتلاف اعلام کردند که این پهپادهای بمب گذاری شده را انصارالله راهی خمیس مشیط کرده بود.

ائتلاف متجاوز انصارالله را به تشدید حملات «خصمانه» متهم کرده و مدعی شده است که هدف از این حملات هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی است.

تا این لحظه، ارتش یمن به این ادعای عربستان سعودی واکنشی نشان داده و انجام حملات پهپادی به عمق عربستان سعودی را تأیید نکرده است.

دولت نجات ملی یمن بارها تأکید کرده که در سایه تداوم محاصره چند ساله این کشور و حملات بی‌امان و روزانه ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن، این حق را دارد که اهداف نظامی و حیاتی در عربستان را هدف قرار دهد.

عربستان سعودی در حالی مدعی رهگیری پهپادهای یمن می‌شود که چند روز پیش هم مدعی شده بود که حملات پهپادی به خمیس‌مشیط را دفع کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما