بیانیه هشدارآمیز حماس درباره عادی سازی روابط اعراب با صهیونیستها

کدخبر: 441457
حماس تأکید کرد که هدف از این توافق، ادغام رژیم صهیونیستی در منطقه و ایجاد ائتلاف با آن است تا از طریق این طرح، اولویت درگیری در سطح منطقه تغییر کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رای الیوم اعلام کرد، حماس امروز شنبه در نخستین سالگرد عادی‌سازی روابط برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که این توافق، بسیار خطرناک است.

حماس امروز شنبه در نخستین سالگرد عادی‌سازی روابط برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که این توافق، بسیار خطرناک است.

این جنبش با انتشار بیانیه‌ای نسبت به خطر چنین توافقاتی و پیامدهای آن بر مسئله فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی و امنیت ملی آنان هشدار داد و اعلام کرد: آنچه توافقات آبراهام نامیده می‌شود، یک طرح ویژه صهیونیستی-آمریکایی است که هدف آن، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در سطح منطقه است.

حماس تأکید کرد که هدف از این توافق، ادغام رژیم صهیونیستی در منطقه و ایجاد ائتلاف با آن است تا از طریق این طرح، اولویت درگیری در سطح منطقه تغییر کند.

این جنبش اعلام کرد: هدف از تغییر اولویت درگیری این است که به جای اینکه جنگ علیه رژیم صهیونیستی به عنوان اشغال کننده فلسطین و بزرگترین خطر علیه منطقه باشد، یک جنگ منطقه‌ای داخلی به وجود آید که قدرت کشورهای اسلامی و عوامل رشد آنرا از بین ببرند.

حماس با بیان اینکه هدف دیگر این تغییر اولویت، منزوی کردن فلسطین و گروههای مقاومت است، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی از توافقهای عادی‌سازی برای تشدید اقدامات علیه ملت فلسطین و افزایش هتک حرمت به مسجد الاقصی و سیاست یهودی‌سازی در قدس استفاده کرد.

این جنبش با اشاره به گسترش شهرک‌سازی و غارت اراضی فلسطین توسط صهیونیستها، از کشورهای عربی خواست که مسیر اشتباه سیاسی خود را اصلاح کنند و با آرمانهای تمامی ملتهای منطقه که در رد هر گونه عادی‌سازی است، هماهنگ شوند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما