امیرعبداللهیان به مجلس احضار شد

کدخبر: 446280
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره برنامه دولت برای اصلاح ساختار بودجه نکاتی را مطرح و بر ضرورت همکاری بین دولت و مجلس در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سیدنظام‌الدین موسوی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس، گفت: امروز از ساعت ۸ تا ۹.۳۰ مجلس جلسه غیرعلنی داشت و رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی درباره روند اجرای بودجه سال ۱۴۰۰ و آسیب‌ها و نقاط ضعفی که در این زمینه وجود دارد مطرح کرد.

وی گفت: برخی از نمایندگان از جمله رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم نقطه نظرات خود را مطرح کردند و بر ضرورت اصلاح بودجه تاکید شد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره برنامه دولت برای اصلاح ساختار بودجه نکاتی را مطرح و بر ضرورت همکاری بین دولت و مجلس در این زمینه تاکید کرد.

موسوی گفت: با توجه به روند موجود ما نیاز به اصلاح ساختار بودجه داریم و باید همکاری لازم بین مجلس و دولت جهت اصلاح ساختار بودجه صورت گیرد که در این جلسه بر ضرورت آن تاکید شد.

وی افزود: همچنین پیش از بررسی بودجه ۱۴۰۱ نیاز به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس داریم تا بسترهای قانونی لازم برای اصلاح ساختار بودجه ایجاد شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه ۱۴۰۱ باید تا ۱۵ آذرماه به مجلس شورای اسلامی ارائه شود و نیازمند همکاری بین مجلس و دولت است و باید روند بودجه سال آینده درست و دقیق باشد و همه مشکلات موجود بودجه‌ای باید احصا شود و در بودجه سال آینده این ایرادات مرتفع شود.

موسوی با بیان اینکه در این جلسه تاکید شد که بودجه ۱۴۰۱ باید منطبق با سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه باشد، گفت: مجلس شورای اسلامی و دولت همکاری‌های لازم را جهت اصلاح ساختار بودجه و تدوین بودجه ۱۴۰۱ مطابق با سیاست‌های کلی برنامه و اسناد بالادستی انجام خواهند داد.

وی بیان کرد: روز سه شنبه رئیس دیوان محاسبات در مجلس شورای اسلامی حضور می‌یابد و گزارش تفریغ بودجه ۹۹ را ارائه می‌دهد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دیوان محاسبات اقدام بسیار خوبی انجام داد و چهار ماه پیش از فرصت مقرر قانونی خود قرار است گزارش تفریغ بودجه را به مجلس ارائه دهد که نمایندگان و دولت می‌توانند با آسیب شناسی بودجه سال‌های قبل، بودجه سال آینده را تدوین و مورد بررسی قرار دهند.

موسوی تصریح کرد: همچنین حسین امیرعبداللهیان روز چهارشنبه در مجلس حضور می‌یابد و گزارشی درباره تحولات منطقه‌ای به نمایندگان می‌دهد.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۷ آذر

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۷ آذر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است…

از دست ندهید
بلیط هواپیما