دیدار وزیر صنایع دفاعی پاکستان با الهام علی‌اف

کدخبر: 458385
وزیر صنایع و تولیدات دفاعی پاکستان در سفری رسمی به جمهوری آذربایجان با «الهام علی‌اف» دیدار و پیرامون همکاری‌های دوجانبه در حوزه دفاعی، امنیتی و نظامی گفت‌وگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از منابع رسمی پاکستان، خانم «زبیده جلال» روز سه‌شنبه در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان با الهام علی اف رئیس جمهور، وزیران اقتصادی و تولیدات دفاعی این کشور به‌صورت جداگانه دیدار کرد.

طرفین آخرین تحولات مرتبط با همکاری‌های اسلام‌آباد و باکو، حمایت از مواضع یکدیگر در منطقه، تقویت مناسبات در حوزه‌های مختلف به ویژه دفاعی، امنیتی، نظامی و اقتصادی را مورد بررسی قرار دادند.

وزیر صنایع دفاعی پاکستان با تمجید از عملکرد دولت الهام علی اف در خصوص بازسازی مناطق آزاد شده در جریان مناقشه غره‌باغ، افزود: پاکستان به حمایت از جمهوری آذربایجان ادامه می‌دهد.

وی افزود: براساس چشم انداز سیاست توسعه ارتباطات منطقه‌ای و اقتصادی پاکستان تحت رهبری عمران‌خان (نخست وزیر این کشور) روابط دوجانبه تجاری، اقتصادی، بازرگانی و سرمایه گذاری با جمهوری آذربایجان بیش از پیش تقویت خواهد یافت.

رئیس جمهوری آذربایجان با یادآوری دیدار اخیر خود با «عارف علوی» رئیس جمهوری پاکستان در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در پایتخت ترکمنستان، گفت: باکو مصمم به گسترش همکاری‌های اقتصادی، تجاری، دفاعی و نظامی با اسلام‌آباد است.

پاکستان یکی از اولین کشورهایی است که پس از فروپاشی شوروی، استقلال جمهوری آذربایجان را به رسمیت شناخته است.

دو کشور در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی و نیز در حوزه صنایع دفاعی همکاری می کنند و دولت باکو علاقمند به دریافت تجهیزات نظامی از پاکستان می باشد.

علی اف رییس جمهوری آذربایجان اواخر خرداد امسال در دیدار ژنرال "قمر جاوید باجوا" فرمانده ارتش پاکستان در باکو خواستار گسترش همکاری های نظامی دو کشور شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی