احتمال کاهش انبساط مالی در آمریکا

تسلا پذیرش بیت کوین را از سر می‌گیرد؟

کدخبر: 419085
اقتصاد نیوز : ایلان ماسک در توئیتی گفت که اگر 50 درصد از استخراج بیت کوین توسط انرژی‌های پاک انجام شود، تسلا پذیرش این ارز دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت را از سر می‌گیرد، قیمت بیت کوین به دنبال این خبر بالا رفت.

به گزارش اقتصاد نیوز- طلای جهانی آخرین روز کاری بازارهای جهانی در هفته گذشته را با قیمت 1878 دلار به پایان رساند. قیمت طلا در ابتدای معاملات روز جمعه بالای مرز 1900 دلار قرار داشت اما نتوانست این مرز را حفظ کند. با توجه به آمارهای تورمی بالا از ایالات متحده آمریکا انتظار می‌رفت طلا رشد کند اما فلز گرانبها در شروع معاملات امروز روی 1865 دلار قرار داشت و در ابتدای امر مسیر نزولی را دنبال می‌کرد. قیمت طلا در ساعت 14 و 10 دقیقه عصر به وقت ایران روی 1859 دلار قرار داشت.

goldminers-2048x1348

کاهش زودتر از موعد بسته‌های محرک

اما با وجود نگرانی‌های تورمی در آمریکا و اروپا اظهار نظرهای وزیر خزانه‌داری آمریکا در مورد وضعیت بازار کار این کشور باعث ارائه تحلیل‌های جدیدی شده است. "جانت یلن" معتقد است اگر چه آمریکا 7 میلیون شغل نسبت به قبل از همه‌گیری کم دارد اما از ماه فوریه سال 2020 (بهمن و اسفند سال 1398) شمار بازنشستگان رشد زیادی داشت و نیازی به احیای بسیاری از شغل‌های پیش از پاندمی نیست. تحلیل‌گران معتقدند بر اساس این اظهار نظر ممکن است فدرال رزرو کاملا به اهداف اشتغال خود پایبند نباشد و بسته‌های محرک را پیش از موعد کاهش دهد. کاهش بسته‌های محرک نیز به کاهش تورم کمک خواهد کرد. در صورت کنترل به موقع تورم نیز احتمالا رشد مورد انتظار برای طلا قدری تعدیل خواهد شد.

تسلا پذیرش ارزهای دیجیتال را از سر خواهد گرفت؟

قیمت بیت کوین در ساعت 13 و 33 دقیقه به وقت ایران روی 39 هزار و 634 دلار قرار داشت و نسبت به 24 ساعت قبل بیش از 11 درصد رشد کرده بود. سرمایه بازار بیت کوین در نتیجه این افزایش قیمت به 742 میلیارد دلار افزایش یافت. برخی رشد بیت کوین را با توئیت ایلان ماسک مرتبط می‌دانند. مدیر تسلا در توئیتی اعلام کرد زمانی که 50 درصد از استخراج بیت کوین با انرژی‌های پاک انجام شود، این شرکت پذیرش بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت را از سر خواهد گرفت.

ماسک

بیت کوین به روزرسانی می‌شود

از دیگر اخبار مربوط به بیت کوین می‌توان به تغییر شکل (make over)  زیرساخت این ارز دیجیتال اشاره کرد. بیت کوین اولین تغییر شکل طی چهار سال گذشته را انجام می‌دهد و این مسئله توسط ماینرهای سراسر جهان تایید شده است. این تغییر شکل از ماه نوامبر (آبان و آذر) اجرایی می‌شود. بناست این به روزرسانی حریم خصوصی و کارایی معاملات را بهبود بخشد و توانایی ایجاد قرارداد هوشمند را ایجاد کند. معمولا به روزرسانی‌های بیت کوین منجر به ایجاد تنش‌هایی می‌شود، اما ماینرهای سراسر دنیا امیدوارند که این مورد موفقیت آمیز باشد.

در اکوایران ببینید : جنگ جهانی بیت کوین این بار در ایران

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما