روند نرخ ها در بازار ارز و سکه در فصل تابستان

سبقت بازدهی قیمت سکه از قیمت دلار +جدول بازدهی ارز و سکه

کدخبر: 443113
در فاصله سه ماهه انتهای بهار تا انتهای تابستان قیمت دلار حدود 15 درصد و قیمت سکه امامی حدود 16 درصد رشد کرد. این رشد معادل افزایش بیش از 60 درصدی قیمت در طول یک سال است.

به گزارش اقتصاد نیوز- تغییرات قیمت دلار و یورو از انتهای بهار تا انتهای تابستان قابل توجه بود. قیمت دلار آزاد در فاصله این 3 ماه حدود 15 درصد و قیمت یورو آزاد حدود 14 درصد رشد کرد. قیمت دلار و یورو متشکل و سنا نیز طی این سه ماه حدود 12 درصد رشد کردند. اگر فرض کنیم برای یک سال، قیمت‌ها با این نرخ رشد کنند مانند این است، که قیمت‌ها در طول یک سال حدود 60 درصد افزایش یابند.

بازدهی بازارها

افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد از بازار متشکل بیشتر بود

افزایش قیمت‌ها از حیث عددی نیز قابل توجه بود. مثلا قیمت دلار آزاد در این سه ماه حدود 3 هزار و 600 تومان رشد کرد و قیمت یورو آزاد حدود 4 هزار تومان بالا رفت. رشد قیمت دلار و یور سنا قدری کمتر بود. قیمت دلار سنا 2 هزار و 744 تومان افزایش یافت و قیمت یورو سنا 3 هزار و 313 تومان بالا رفت. تغییرات قیمت در بازار متشکل نیز به تغییرات قیمت سنا نزدیک و به صورت جزئی از آن بیشتر بود.

مقایسه قیمت ها

بازدهی قیمت سکه از دلار بیشتر بود

اما بیشترین بازدهی سه ماهه را سکه امامی داشت. قیمت سکه امامی در طول تابستان 1 میلیون و 670 هزار تومان، معادل حدود 16 درصد رشد کرد. بازدهی طلای 18 عیار از سکه امامی کمتر بود و نزدیک 12 درصد ثبت شده بود.

 

تیتر یک
  • ارزش معاملات خرد در کف یک ماهه؛

    اقتصادنیوز: در روز شنبه ۶ آذر ماه، شاخص کل بورس تهران بیش از ۲۷ هزار واحد ریزش کرد که سنگین ترین سقوط در ۴ هفته اخیر…

از دست ندهید
بلیط هواپیما