ترفند بانک مرکزی برای مقابله با مکانیسم ماشه

کدخبر: 361778
اقتصادنیوز : رییس کل بانک مرکزی دریادداشتی اینستاگرامی تصریح کرد:ثبات بازار برای بانک مرکزی اولویت دارد و لذا در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجازه آربیتراژ و نوسان گیری نخواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز، عبدالناصر همتی دریادداشتی اینستاگرامی، در خصوص بازار ارز نکاتی را ارائه کرد.

همتی نوشت: از چند هفته پیش دولت آمریکا، با طرح لغو تمام معافیت های تحریمی و راه اندازی ماشین تبلیغاتی خود توسط رسانه های وابسته آخرین تلاش های خود را برای ایجاد التهاب در بازار ارز کلید زد. به نظر نمی رسد اقدام دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی مانده باشد، آمریکایی ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی  دارند. طبیعی است که نوسان گیران و سودجویان در بازار ارز برای بهره گیری از فضای تبلیغاتی تلاش لازم را به عمل بیاورند.


بیشتر بخوانید:

>>>>آزاد سازی دوم در بازار ارز/ حذف محدودیت فروش ارز صادرکنندگان بزرگ


او در ادامه تصریح کرد:ثبات بازار برای بانک مرکزی اولویت دارد و لذا در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجازه آربیتراژ و نوسان گیری نخواهد داد.

بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار نیما، در راستای تسهیل و تسریع تامین ارز واردکنندگان در این بازار به پتروشیمی ها فولادی ها و معدنی ها اعلام کرد که آنها نیز می توانند ارز حاصل از صادرات خود را علاوه بر صرافی های مجاز جهت واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند.

قبلا هم گفتم نرخ های ارز در بازار، نرخ های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت. امیدوارم مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

ارز

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما