اعلام گزینه‌های ایران در صورت فعال‌سازی مکانیسم ماشه؛ تولید سوخت هسته ای تا 90 هزار سو

کدخبر: 361582
اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس برخی مفاد طرح سه فوریتی مقابله به مثل با آمریکا درصورت فعال‌سازی مکانیسم ماشه را تشریح کرد.
به گزارش اقتصادنیوز مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به اظهارات اخیر پمپئو مبنی بر تلاش آمریکا و اروپا برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه، گفت: مبنای اظهارات مسئولان ایالات متحده مبنای قانونی و حقوقی ندارد و با توجه به مکانیزم پیش بینی شده در برجام نمی توانند چنین اقدامی صورت دهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تأکید کرد: اگر بخواهند اقدامی در راستای فعال سازی مکانیسم ماشه و تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران صورت دهند، جمهوری اسلامی بی تفاوت نخواهد بود.

وی همچنین با بیان اینکه امروز در راستای مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا طرحی سه فوریتی به مجلس داده ایم، عنوان کرد: اگر آمریکا بخواهد به صورت یکجانبه مکانیسم ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کند، این طرح، دولت را ملزم به مقابله به مثل با اقدامی نظیر کنار گذاشتن محدودیت های برجامی می کند.

ذوالنوری ادامه داد: به واسطه این طرح در صورت قانون شدن، جمهوری اسلامی می تواند اورانیوم را در هر حجمی که نیاز فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشور باشد صورت داده و غنای آن را بالا برده و انباشت کند همچنین می توانیم برای تولید سوخت هسته ای تا 90 هزار سو اقدام کرده و آب سنگین را به هر میزان تولید و انباشت کرده و به فروش برسانیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین خواهیم توانست سانتریفیوژها را به میزان نیاز خود ساخته، نصب و فعال کنیم و اجرای پروتکل الحاقی را که به صورت داوطلبانه به خاطر برجام پذیرفتیم، متوقف کنیم

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما