خودروهای لاکچری ناامیدکننده ۲۰۲۰ را بشناسید

کدخبر: 380266
در شرایطی که با توجه به شیوع کرونا تقاضا برای خرید خودروهای لوکس به طور کلی کاهش محسوسی یافته بود اما میزان فروش برخی از این محصولات کاملا ناامیدکننده بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به بررسی خودروهای لاکچری ناامید کننده سال ۲۰۲۰ پرداخت. در شرایطی که با توجه به شیوع کرونا تقاضا برای خرید خودروهای لوکس به طور کلی کاهش محسوسی یافته بود اما میزان فروش برخی از این محصولات کاملا ناامیدکننده بوده است. در ادامه با این محصولات به انتخاب بلومبرگ آشنا می شوید:

مرسدس می باخ جی ال اس ۶۰۰

این خودرو در نگاه اول شما را حیرت زده می کند اما برای یک خودرو با ۱۶۱ هزار و ۵۵۰ دلار قیمت که ۵۵۸ اسب بخار توان دارد رقبای زیاد و بهتری از جمله رولز رویس کولینان و بنتلی بنتگایا وجود دارد. وقتی به خودرو شاسی بلند لامبورگینی با ۷۵۰ اسب بخار توان نگاه می کنیم درک اینکه چرا این خودرو امسال یکی از بدترین محصولات بنز بود دشوار نیست. علاوه بر آن، سرعت خودرو از رقبا کمتر و در حوزه طراحی داخلی نیز پیشرفت زیادی نسبت به سال های قبل صورت نگرفته و امکانات آن تقریبا هم سطح محصولات سری اس است. 

جگوار سری اف

در سال ۲۰۱۵ که نخستین نمونه از سری اف جگوار رونمایی شد، بسیاری از منتقدان این نوآوری جگوار را تحسین کردند چرا که در مایسه با رقبا از زیبایی ظاهری بیشتر و قیمت معقول تری برخوردار بود. با این حال با وجود پیشرفت های صورت گرفته در رقبای این کلاس نظیر محصولات بی ام و، جگوار در این سری تغییرات زیادی را نداده است 

پورشه ۹۱۱ 

پورشه در ۷۰ سال اخیر یکی از محبوب ترین تولیدکنندگان خودروهای اسپرت بوده است اما امسال سهم زیادی از بازار آن توسط رقبا تصرف شد. چرا؟ این خودرو ظاهری نه چندان مدرن دارد که برای خودروهای اسپرت ویژگی منفی سنگینی محسوب می شود و علاوه بر آن، این محصول دارای امکانات جانبی کمتری در مقایسه با بسیاری از رقبا است. از دیگر موارد منفی این خودرو می توان به مصرف سوخت بالا اشاره کرد. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی