بازار فلز زرد داخلی خنثی پیش‌بینی می‌شود

تماشاگر بی‌طرف طلا و دلار

کدخبر: 363059
اقتصاد نیوز : در شهریور، نگاه دلاربازان نیز به بازار سکه دوخته شده بود و آینده قیمت دلار را از لابلای انتظارات سکه‌بازان استخراج می‌کردند. با اینحال، اکنون سکه در یک وضعیت متضاد قرار گرفته، دلار در حال افزایش است و اونس در حال کاهش.

به گزارش اقتصادنیوز، با اینکه نرخ دلار از دیروز عصر در فاز افزایشی قرار گرفته و مرزهای جدیدی را در حال پیمایش است، اونس طلا در بازارهای جهانی جاده مخالف را برگزیده است. امروز نرخ دلار در بازار تهران از مرز 27,800 تومان گذشت و به نظر تا 28 هزار تومان راه چندانی ندارد. بر خلاف دلار، اونس طلا در مسیر کاهشی حرکت کرد و دیروز کانال 1900 دلاری را پس داد و امروز نیز به کانال 1880 دلار نزول کرد. 

در هفته‌های اخیر بازار سکه کمتر با چنین تناقضی روبرو شده بود. معمولا یا دلار داخلی و طلای جهانی در یک جهت حرکت می‌کردند یا اینکه حداقل یک طرف، نقش بی‌طرف را داشت. اما این بار، سکه بین دو نیروی قیمت‌سازش مانده است. دلار آن را به سمت بالا می‌کشد و اونس به سمت پایین. 

سکه دچار حباب یک میلیون تومانی در روزهای اخیر شده بود، حبابی که برای خالی کردن آن نیاز به افزایش ارتفاع اونس و دلار به شکل همزمان داشت. حرکت خلاف عکس این دو، پیش‌فرض‌ها را بهم ریخت. البته امروز سکه تقریبا در سکون به سر برد تا حباب موجود، شعاع بیشتری پیدا نکند. حتی با دلار 28 هزار تومانی، سکه امروز بیشتر از 12 میلیون و 200 هزار تومان نمی‌ارزد. در حالیکه آخرین قیمت اتحادیه طلا، نرخ 13 میلیون و 250 هزار تومانی را نشان می‌دهد. در نتیجه به اندازه‌ای حباب در قیمت سکه جمع شده که انتظار می‌رود حداقل امروز به افزایش نرخ ارز بی‌تفاوت باشد و نقش یک تماشاگر بی‌طرف را بازی کند.  

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما