نرخ ارز کنترل می شود؟

کدخبر: 363186
اقتصاد نیوز : رییس اتاق بازرگانی ایران و قطر گفت: فعالان اقتصادی و همکاران ما تحریم را پذیرفته‌اند و حتی خود را با تحریم‌ها تطبیق هم داده‌اند، اما مساله این‌جاست که فعالان اقتصادی نمی‌توانند خود را با تحریم‌های داخلی تطبیق دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین: عدنان موسی پور در پاسخ به این پرسش که در شرایط تحریم می‌شود نرخ ارز را کنترل کرد؟ اظهار داشت: شاید کار آسانی نباشد، اما بله، می‌شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین راه‌ها، تقویت صادرات است. اگر همین نکته را ما به درستی اجرا کنیم، ارزآوری بالایی خواهیم داشت و حداقل مشکل بخش تقاضا حل می‌شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران و قطر عنوان کرد: این‌گونه به شما بگویم که در حال حاضر فعالان اقتصادی و همکاران ما تحریم را پذیرفته‌اند و حتی خود را با تحریم‌ها تطبیق هم داده‌اند، اما مساله این‌جاست که فعالان اقتصادی نمی‌توانند خود را با تحریم‌های داخلی تطبیق دهند.

موسی پور در پاسخ به این پرسش که شما بهترین مکانیزم برای مدیریت بازار ارز را صادرات می‌دانید؟ متذکر شد: من نمی‌گویم تنهاترین راه صادرات است. در همه کشورها برای کنترل بازار ارز، تقویت صادرات دارند، نه محدودیت صادرات. این موضوع را باید به خاطر داشته باشیم.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما