اونس در توافق بازار سکه حرکت می‌کند؟

دستاویز دلار برای سکه‌بازان

کدخبر: 363976
اقتصاد نیوز : فلز زرد داخلی در نقطه خاصی قرار گرفته است، هم از اونس طلا تا حدودی ناامید شده، هم بازار ارز در نقطه‌ای قرار گرفته که می‌تواند به خوشبختی سکه‌بازان، پشت پا بزند.

به گزارش اقتصادنیوز، معامله‌گران سکه که امید به افزایش بهای این کالای سرمایه‌ای با افزایش اونس طلا در بازارهای جهانی داشتند، در هفته گذشته ناامید شدند. چرا که نه تنها، اونس به سمت 2 هزار دلار حرکت نکرد، بلکه حتی کانال 1900 دلار را هم از دست داد. با اینحال، برخی تحلیلگران بازار طلای جهانی همچنان بر این باورند که طلا در درازمدت روندی افزایشی را در پیش دارد. 


در همین رابطه بخوانید: 

وقت خرید طلا رسیده است؟


باید توجه کرد که حباب سکه در طول یک هفته اخیر در مسیر کاهشی قرار گرفته است. حباب سکه در بازه‌ای به یک میلیون و 100 هزار تومان نیز رسیده بود. اما قطر حباب در روزهای اخیر نصف شده است. این مسئله، تردید جدی معامله‌گران سکه و احتیاط کامل در سمت تقاضا را نشان می‌دهد. چرا که اگر طلا نتواند بار دیگر به سطح 1900 دلار در هفته جاری بازگردد، بخشی از انتظارات آنها رنگ می‌بازد. در این حالت، تنها امید آنها به افزایش بیشتر نرخ دلار است. نکته اینجاست که دلار نیز در سطح قیمتی قرار گرفته که ریسک ریزش در آن وجود دارد. حتی اگر به صورت موقتی به فراز 30 هزار تومان رود. 


درباره چشم‌انداز بازار ارز بدانید:

چشم‌انداز بازار ارز


با این تفاسیر، بازار سکه امروز به دقت دلار و اونس را رصد خواهد کرد. سکه 13 میلیون و 500 هزار تومانی اگر با اونس 1865 دلاری اخت بگیرد، نیاز به دلار 30 هزار تومانی خواهد داشت. اگر دلار این امتیاز را به سکه ندهد، و به کانال بالاتر رشد نکند، سکه‌بازان نیز دلیلی برای ماندن در این سطح قیمتی نخواهند داشت. کمااینکه استراحت قیمت سکه با وجود افزایش نرخ دلار، نشان داد که سکه دیگر تاب این حباب سنگین را ندارد و منتظر مشخص شدن تکلیف دو بازار بالاسری خواهد بود. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما