حراج خودرو در سایپا فردا ساعت 10 صبح + جزییات

کدخبر: 364336
اقتصادنیوز : پیش فروش پاییزه سایپا از فردا ساعت 10 صبح آغاز می شود.

به گزارش اقتصادنیوز؛ براساس اطلاعیه سایپا شرایط پیش فروش  تعدادی از محصولات این شرکت اعلام شد. در طرح فروش که از ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ 99.7.9 (به مدت 3 روز) به صورت شبانه روزی اجرا می‌شود. متفاضیان می‌توانند با ورود به سایت فروش اینترنتی محصولات سایپا پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اخذ شده از سایت، نسبت به ثبت نام و انتخاب نوع خودرو اقدام کنند.

براساس اطلاعیه شرکت سایپا، متقاضیانی که از خرداد ماه سال جاری تاکنون جهت شرکت در روش فروش فوق العاده ، پیش فروش یکساله و پیش فروش مشارکت در تولید نسبت به ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اقدام کرده و از منتخبین طرحهای مذکور نبوده اند نیاز به دریافت مجدد کد کاربری و کلمه عبور ثبت نام ندارند . براساس اطلاعیه شرکت سایپا، در این مرحله متقاضیانی که از خرداد ماه سال جاری تاکنون جهت شرکت در روش فروش فوق العاده ، پیش فروش یکساله و پیش فروش مشارکت در تولید نسبت به ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اقدام کرده اند و از منتخبین طرحهای مذکور نبوده اند نیاز به دریافت مجدد کد کاربری و کلمه عبور ثبت نام ندارند .

پیش0

خودروهای مشمول

شرکت سایپا در این مرحله از پیش فروش، خودروهای «ساینا دنده ای»، «تیبا2»، «تیبا صندوقدار»، «سایپا 151» و «کوئیک R» در نظر گرفته شده است. براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی سایپا پس از انجام قرعه کشی، برندگان برای خودرو ساینا دنده ای رقمی معادل 38میلیون و 100 هزار تومان، خودرو تیبا2 معادل 38 میلیون و 900 هزار تومان،  خودرو تیبا صندوقدار 35 میلیون و 600 هزار تومان، خودرو سایپا151 معادل 32 میلیون و 700 هزار تومان و برای کوئیکR  نیز 50میلیون و 700 هزار تومان پرداخت کنند. مابقی قیمت خودروها براساس قیمت روز خودرو و در زمان تحول مندرج در قرار داد از مشتریان اخذ خواهد شد. اما زمان تحویل تمام خودروها به جز کوئیکR تیر، مرداد و شهریور 1400 صورت خواهد گرفت و کوئیکR‌ نیز در شهریور سال 1400 به ثبت نام کنندگان واگذار خواهد شد.

شرایط عمومی بخشنامه  

شرکت سایپا در این مرحله از پیش فروش 18 شرط عمومی در بخشنامه در نظر گرفته که شروط به شرح زیر است:

1-  محدودیت کد ملی برای ثبت نام ها اعمال خواهد شد. هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو از مجموع دو گروه سایپا و ایران خودرو است.

2- حداقل سن متقاضیان خرید خودرو 18 سال و ملزم به ارائه گواهینامه رانندگی خودرو حداقل پایه سوم است.

3-  امکان صلح(خرید انصرافی) و انتقال خودرو بصورت وکالتی وجود ندارد .

 4-متقاضی طی 48 ماه گذشته ثبت نام و صدور فاکتور خودرو نزد شرکت های سایپا و ایران خودرو نداشته باشد.

 5- امکان ثبت نام برای متقاضی دارای پالک فعال انتظامی( نصب بر روی خودرو ) میسر نخواهد بود.

 6- متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال یا فاقد گواهینامه رانندگی بوده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند ضمن کم لم یکن تلقی شدن ثبت نام، تا 3 سال امکان ثبت نام در بخشنامه های فروش در دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو را نخواهند داشت.

7- شماره کارت , شماره حساب بانکی و شماره شبا که در آینده وجوه خرید خودرو از آن به حساب شرکت خودروساز واریز می شود، الزاماً باید متعلق به شخص متقاضی باشد . در صورت درج اطلاعات نادرست(شماره شبا)، تمام مسئولیت آن متوجه متقاضی ثبت نام کننده خواهد بود.  

8 -  شماره تلفن همراه اعالم شده باید متعلق به شخص متقاضی باشد.

9  -کدپستی متقاضی ثبت نام کننده و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری باید از یک استان باشند . بدیهی است پس از انتخاب کد نمایندگی ، امکان تغییر نمایندگی تحویل گیرنده وجود نداشته و مسئولیت آن بر عهده گروه سایپا نخواهد بود.

10-در صورتیکه مشتری حداکثر 3 ماه پس از تاریخ تحویل خودرو برای سرویس اولیه به نمایندگی مجاز سایپا مراجعه نکند کارت گارانتی خودرو غیرفعال خواهد شد. لذا در مراجعه مشتریان به نمایندگی های مجاز گروه خودرو سازی سایپا ، پیمایش(کارکرد) حداقل 1000 کیلومتر خودرو الزامی است.

11- ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود.

12-منتخبین خرید خودرو در طرحهای فروش فوق العاده ، پیش فروش یکساله و پیش فروش مشارکت در تولید محصولات گروه سایپا و ایران خودرو ، امکان شرکت در این طرح پیش فروش را نخواهند داشت .

13- چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام تا تحویل خودرو ، مشخص شود اطلاعات متقاضی ناصحیح بوده و یا ناقض شرایط بخشنامه است، ثبت نام متقاضی کان لم یکن خواهد شد.

14-در صورتیکه پس از امضای قرارداد فی مابین مشتری بر حسب ضرورت و یا الزامات قانونی و یا لزوم رعایت استانداردهای اجباری ، شرکت ملزم به نصب تجهیزات و یا لوازم اضافی( آپشن )  روی خودرو شود و یا تغییری در برخی از قطعات خودرو ایجاد شود ، دعوتنامه تکمیل وجه مربوطه صادر خواهد شد.

15- انتقال حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه کشی به اشخاص ثالث ممنوع است.

16- با توجه به اهمیت کنترل مدارک هویتی و آدرس محل سکونت مشتریان ، نمایندگی موظف است مدارک و مستندات مشتریان را کنترل و از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کند.

17- با توجه به دستورالعمل های صادره توسط پلیس راهور ناجا مبنی بر ثبت و بروزرسانی اطالعات فردی و آدرس مشتریان در سامانه شماره گذاری در صورتی که مشتری در سامانه شماره گذاری فاقد اطلاعات بوده و شهر تولد و محل صدور شناسنامه با شهر محل سکونت، مغایرت داشته باشد باید با مراجعه به مراکز نقل و انتقال و یا خدمات خودرویی نسبت به ثبت اطلاعات اولیه خود اقدامات الزم را انجام دهد. از سوی دیگر در صورتی که مشتری دارای اطلاعات در سامانه شماره گذاری باشد و در زمان ثبت نام، در سامانه شماره گذاری هیچگونه تغییری نداشته باشد، نیاز به اقدام خاصی نخواهد بود. همچنین در صورتیکه اطلاعات مشتری در زمان ثبت نام، در سامانه شماره گذاری تغییر کرده باشد، باید با مراجعه به مراکز نقل و انتقال و یا خدمات خودرویی نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدامات الزم را انجام دهد.

18- درصورتی که مشتریان محترم اطلاعات مورد نیاز شماره گذاری را به درستی ارائه ندهند علاوه بر اینکه سود تاخیر در تحویل ناشی از عدم شماره گذاری به آنان تعلق نخواهد گرفت، هزینه پارکینگ و نگهداری خودرو نیز از ایشان دریافت خواهد شد.

شرایط اختصاصی بخشنامه

در این مرحله از پیش فروش شرایط اختصاصی نیز در نظر گرفته شده که در برگیرنده 11 مورد به شرح زیر است:

1- پیش فروش مذکور با قیمت غیر قطعی بوده و هیچگونه مبلغی بعنوان پیش دریافت، تا قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان در قرعه کشی اخذ نمی شود.

2-درصورت ثبت نام بیش از ظرفیت تعیین شده برای خودروهای تحویلی در این طرح ، پس از پایان ثبت نام اولیه و پس از صحت سنجی اطلاعات ثبت شده و با حضور مراجع نظارتی ، قرعه کشی به تفکیک هر خودرو جهت انتخاب متقاضیان نهایی و اولویت بندی زمان تحویل خودرو مطابق ضوابط ابلاغی از کمیته خودرو صورت خواهد پذیرفت.

3-ظرفیت ثبت نام در روش پیش فروش فوق متناسب با برنامه تولید گروه خودروسازی سایپا است.

4 -فهرست انتخاب شدگان نهایی از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا و ارسال پیامک ظرف 3 روز پس از اتمام قرعه کشی اعلام خواهد شد.

 5- پس از اعلام نتایج قرعه کشی، منتخبین بایدظرف 72 ساعت نسبت به واریز وجه علی الحساب پیش پرداخت قیمت خودرو اقدام کنند.

6-  در صورت عدم تکمیل وجه در موعد مقرر ، امتیاز ثبت نام متقاضی منتخب شده در قرعه کشی ابطال خواهد شد .

7-در روشهای پیش فروش ، قیمت نهایی خودروها در زمان ارسال دعوتنامه به قیمت روز شرکت بوده و بر اساس قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد مشتریان، محاسبه و اخذ خواهد شد .

8-در زمان صدور دعوتنامه ، مبلغی از بهای خودرو کسر می شود و سند خودرو بمدت یکسال در رهن شرکت سایپا باقی خواهد ماند، باقیمانده بهای خودرو و هزینههای متعلقه در زمان فک رهن دریافت می شود.

9-امکان تسویه پیش از موعد و فک رهن به هیچ عنوان میسر نخواهد بود . بدیهی است پس از مدت یکسال و تسویه حساب بهای خودرو توسط مشتری ، سند خودرو از رهن خارج می شود.

10-رنگ خودرو توسط مشتری و پس از صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس رنگ های قابل عرضه ، انتخاب خواهد شد.

11 -امکان انتخاب بسته گارانتی بدنه پایه و بسته آپشن برای خودروها بصورت اختیاری فراهم می باشد . در صورت انتخاب بسته ، مبلغ آن در زمان پرداخت مابه التفاوت از مشتریان اخذ می شود.

 

 

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما