کدخبر: ۳۶۵۱۶۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش‌بینی ۵ تحلیل‌گر درباره تحولات امروز بورس تهران + جدول

اقتصادنیوز: اکثر تحلیل‌گرانی که در نظرخواهی درباره تحولات امروز بورس تهران شرکت کرده‌اند، پیش‌بینی‌ می‌کنند که بورس روز متعادلی را سپری کند.

به گزارش اقتصاد نیوز از 5 کارشناس شرکت‌کننده در این نظرخواهی تنها یک نفر روند بورس امروز را نزولی پیش‌بینی کرده است. او در این زمینه بر این باور است که رشد دیروز شاخص کل به سبب ورود دلار به کانال 30 هزار تومانی بود، این رویداد برای شرکت‌های صادرات محور خبری خوب به‌شمار می‌رفت، با این حال به نظر می‌رسد که فشار روانی و اقدامات بازارساز دلار را به سمت کانال‌های پایین‌تر هدایت کند، این مساله درکنار ابهامات موجود در معادلات منطقه‌ای وهمچنین انتخابات آمریکا فضای پرابهامی را به وجود آورده است،فضایی که سبب شده است معامله‌گران بااحتیاط وارد بازارشوند.تا زمانیکه این ابهامات برطرف نشود نمی‌توان به سیر صعودی و نسبتا پایدار شاخص امیدوار بود.

در مقابل سایر کارشناسان تاکید می‌کنند برخی از تمهیدات اندیشیده شده ازجمله توقف معاملات روزانه،  تشدید فشار به سهامداران عمده برای برگرداندن سهام زیر مجموعه در کنار افت شدید قیمت برخی از سهم‌ها،بازار را برای معامله‌گران جذاب کرده است.آنان با این تحلیل وضعیت امروز بورس تهران را متعادل یا مثبت پیش‌بینی می‌کنند.

 

پیش‌بینی بورس 13 مهر

این مطلب برایم مفید است
66 نفر این پست را پسندیده اند