آیا برای صندوق پالایش یکم اوراق تبعی منتشر می‌شود؟

کدخبر: 367263
اقتصادنیوز : مدیر صندوق پالایش یکم گفت:اگر احساس شود مردم با خرید صندوق پالایش یکم متضرر می‌شوند حتما در مورد انتشار اوراق تبعی برای سهام این صندوق تصمیم گیری می‌کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، داود رزاقی مدیر صندوق پالایش یکم در رابطه با عرضه صندوق دارا سوم و  راهکار های دولت به منظور جلوگیری از متضرر شدن مردم، اظهار کرد:دولت برای جلوگیری از متضرر شدن مردم می تواند از مکانیزم قیمتی استفاده کند، یعنی می‌تواند تخفیف‌ بیشتری در زمان عرضه داراسوم در نظر بگیرد، این کار اعتماد مردم را در زمان خرید بیشتر می کند.آیا برای صندوق پالایش یکم اوراق تبعی منتشر می‌شود؟

مدیر صندوق پالایش یکم در رابطه با نقش حقوقی ها در رشد سهام صندوق پالایش یکم بعد از شروع معاملات این صندوق،گفت:حقوقی ها می توانند در رشد سهام صندوق پالایش یکم در زمان شروع معاملات آن بسیار موثر باشند زیرا حمایت‌ آنها باعث می‌شود که قیمت‌ها تثبیت شود.

رزاقی در پاسخ به این سوال که آیا برای صندوق پالایش یکم اوراق تبعی منتشر می شود؟، بیان کرد:در حال حاضر ۵ درصد از مجموع منابع این صندوق برای بازار گردانی در نظر گرفته شده، با اینکه این مبلغ بسیار ناچیز است، اما به نقد شوندگی سهام این صندوق کمک می‌کند. در رابطه با انتشار اوراق تبعی برای سهام صندوق پالایش یکم فعلا تصمیمی گرفته نشده است، اما اگر احساس شود احتمال متضرر شدن سهامداران این صندوق وجود دارد، حتما در خصوص انتشار اوراق تبعی تصمیم گیری می کنیم.

رزاقی در پاسخ به این سوال تکلیف افرادی که بیشتر از سقف قانونی اقدام به خرید سهام صندوق‌های پالایش یکم کردند چه می‌شود؟ گفت: طبق مصوبه وزارت اقتصاد جمع خرید سهام صندوق های دارا یکم و پالایش یکم توسط یک فرد باید پنج میلیون تومان باشد، اما عده‌ای بر خلاف این قاعده عمل و سهام بیشتری خریداری کردند که مجموع خرید های غیرمجاز حدود چهارصد میلیارد تومان برآورد شده است که با بررسی‌های انجام شده از طریق کارگزاری ها و درگاه های بانکی مبالغ اضافی به حساب خریداران واریز شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما