کدخبر: ۳۶۷۹۹۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مصوبه ارزی کمیسیون اقتصادی مجلس برای تامین کالاهای اساسی

اقتصادنیوز :‌سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب طرح نرخ ارز پایه حقوق ورودی" در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ،مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  در تشریح جزیئات جلسه عصر امروز این کمیسیون، بیان داشت: بررسی "لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق و ارز" در دستورکار جلسه امروز این کمیسیون قرار داشت.

وی در تشریح روند بررسی لایحه مذکور  گفت: این لایحه در مجلس قبلی تصویب و در شورای نگهبان در حال بررسی بوده است چراکه این شورا معتقد است؛ مجلس اساسا باید لایحه را با لحاظ نظر قوه قضاییه به شورا ارسال می‌کرد به همین دلیل رئیس قوه‌قضاییه موارد مدنظر قوه در این لایحه را تایید کرد، لذا با توجه به تایید قوه‌قضاییه از این به بعد شورا وارد بحث محتوای لایحه خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در همین راستا، ادامه داد: همچنین در نهایت در این جلسه مقرر شد؛ این لایحه مجددا به شورا نگهبان فرستاده شود البته این بار قرار است محتوای طرح بررسی شود.

طغیانی با اشاره به مصوبه دیگر این کمیسیون ، اظهار داشت: طرح نرخ ارز پایه حقوق ورودی" (اینکه 4 درصد با چه نرخ ارزی محاسبه شود) نیز مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی در توضیح محور اصلی این طرح ، بیان داشت: مصوب شد؛ نرخ ارز غیرترجیحی برای تمامی کالاها در نظر گرفته شود، البته حقوق ورودی و تعرفه به نحوی کالاهای اساسی، مواد اولیه، خط تولید، قطعات و... تغییر کند که نرخ ارز موثر آن در بازار برای مردم تغییری نداشته باشد.

نماینده مردم اصفهان همچنین از بررسی لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی" در جلسه امروز کمیسیون متبوعش، خبر داد و گفت: در نهایت این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید و برای بررسی و تصویب نهایی در جلسه علنی پارلمان تقدیم هیئت رئیسه می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند