معاون وزیر کشور:

وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در کشور

کدخبر: 368626
اقتصاد نیوز : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت که حدود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در کشور وجود دارد ولی تعدادی از آنها قابلیت بازگشت به تولید را ندارند.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا:  بابک دین پرست روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح های گلخانه ای دشت ناز ساری در گفت و گو با خبرنگاران علت نداشتن قابلیت بازگشت به تولید بخشی از واحدهای راکد را عدم مطابقت تولیدشان با نیاز روز ، نبود رقابت پذیری و فرسودگی اعلام کرد.

وی با تاکید بر این که تلاش ها باید بر بازگشت به تولید واحدهایی متمرکز شود که قابلیت و توانمندی لازم را دارند ، گفت : تلاش برای احیای واحدهای تولیدی و صنعتی که قابلیت لازم را حتی با کمک های مالی و فنی ندارند باید کنار گذاشته شود چون این کار هدر دادن سرمایه ملی است.

دین پرست افزود : به استانداری های کشور ابلاغ شده است تا واحدهای تولیدی و صنعتی راکدی که قابل احیاء و از سر گیری فعالیت تولیدی هستند ، شناسایی و برای رفع مشکل به ستاد تسهیل معرفی شوند و به نظر می رسد مشکل اکثر این واحدهای صنعتی نیز در داخل استان ها حل شدنی است.

وی ادامه داد : اگر واحدهایی نیاز به کمک از سوی ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید داشته باشند، این کار در حوزه ملی انجام خواهد شد.

معاون وزیر کشور با اعلام این که تاکنون حدود ۵۰۰ واحد صنعتی راکد در شهرک های صنعتی کشور احیاء شده و به مدار تولید بازگشته است ، پیش بینی کرد که این تعداد تا پایان سال جاری به ۲ هزار واحد برسد.

وی گفت که با برگشت به تولید تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی پیش بینی شده در سال جاری ، برای حدود ۳۰ هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

دین پرست همچنین از راه اندازی مرکز شبانه روزی رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی در تمامی استان های کشور خبر داد و افزود که نخستین مرکز امروز در مازندران فعالیتش را آغاز خواهد کرد.

وی گفت که این مراکز به صورت شبانه روزی مشکلات واحدهای صنعتی را رصد و به دستگاه های اجرایی مرتبط برای رفع مشکل ارسال می کند و دستگاه های مرتبط هم موظفند تا در کمترین زمان این مشکلات را بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور صبح امروز به مازندران سفر کرد. وی پیش از ظهر امروز از چند واحد تولیدی و پروژه های در حال اجرا در شهرستان های آمل، بابل ، قائمشهر و ساری بازدید کرد.

شرکت در نشست اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برنامه عصر امروز دین پرست در سفر به مازندران است.

نخستین مرکز شبانه روزی رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی کشور هم امروز با حضور معاون وزیر کشور در ساری فعال خواهد شد.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز وطلای پایتخت

    «من به عنوان رئیس دولت به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده و اگر همه با هم متحد باشیم به زودی تحریم برداشته می‌شود».…

از دست ندهید
بلیط هواپیما