کدخبر: ۳۶۹۵۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رهن آپارتمان‌های کوچک در تهران چند؟ + جدول

اقتصاد نیوز : براساس آخرین تحقیقات به عمل آمده به‌طور متوسط مبلغ رهن کامل هر مترمربع آپارتمان مسکونی واقع در مناطق معمولی و مصرفی شهر تهران مانند مناطق ۴ و ۵ حدود ۵/ ۲ تا ۳ میلیون تومان است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، بررسی‌ها و تحقیقات میدانی درخصوص وضعیت بازار اجاره مسکن در فصل پاییز و در میانه این فصل نشان می‌دهد اگر چه تعداد فایل‌های رهن کامل در این بازار در مقایسه با پاییز سال‌های قبل نسبتا بیشتر است اما هم‌اکنون مستاجران از ناحیه اعلام نرخ‌های پیشنهادی اجاره بها به خصوص در واحدهایی که با شرایط رهن کامل به بازار عرضه شده‌اند، به مشکل برخورد کرده‌اند.

رقم اعلامی از سوی بخشی از موجران به خصوص در فایل‌های رهن کامل با تصور مستاجران و همچنین توان مالی آنها از بابت پرداخت رهن و اجاره مسکن فاصله قابل توجهی دارد و هم اکنون تعداد قابل‌توجهی از آنها در جست و جو و یافتن واحد مسکونی مورد نظر خود دچار سردرگمی شده‌اند. همین موضوع منجر به داغ‌تر شدن بازار اجاره واحدهای مسکونی کوچک متراژتر در محلات پایین‌تر شهر شده است.

هم اکنون و براساس آخرین تحقیقات به عمل آمده به‌طور متوسط مبلغ رهن کامل هر مترمربع آپارتمان مسکونی واقع در مناطق معمولی و مصرفی شهر تهران مانند مناطق ۴ و ۵ حدود ۵/ ۲ تا ۳ میلیون تومان است که البته این رقم در فایل‌های مختلف متغیر است و بعضا می‌تواند از این میزان کمتر یا بیشتر باشد. همین موضوع تقاضا برای اجاره مسکن در محلات پایین‌تر را افزایش داده است و مشاهده می‌شود که حجم تقاضا برای اجاره مسکن در این محلات به نسبت سال‌های قبل بیشتر شده است.

download

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند