کدخبر: ۳۷۰۱۶۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آمریکا محموله سوخت مصادره شده ایران را فروخت!

اقتصادنیوز : ایالات متحده اعلام کرد که یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه بنزین که ادعا می‌شود متعلق به ایران بوده است را بعد از مصادره، فروخته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، ایالات متحده اعلام کرد که یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه بنزین که ادعا می‌شود متعلق به ایران بوده است را بعد از مصادره، فروخته است.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، وزارت دادگستری آمریکا با اذعان ضمنی به این‌که رویکردی مانند دزدان دریایی در پیش گرفته است، اعلام کرد که یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه محموله ایران به مقصد ونزوئلا را توقیف کرده و آن را فروخته است.

محموله سوخت مصادره شده ایران را فروختیم

ادعا شده است که این محموله اوایل سال جاری میلادی با چهار نفت‌کش خارجی حمل می‌شد و دادگاه آمریکا در ماه آگوست حکم مصادره این سوخت را صادر کرد.

ادعای وزارت دادگستری آمریکا در خصوص این‌که این سوخت متعلق به ایران بوده و به مقصد ونزوئلا حمل می‌شد، در حالی مطرح می‌شود که «حجت‌الله سلطانی» سفیر تهران در ونزوئلا با رد این ادعا تاکید کرده است که نفت‌کش‌ها متعلق به ایران نبود.

«جان دمر» دستیار وزارت دادگستری و هماهنگ‌کننده امور امنیت ملی آمریکا در این خصوص مدعی شد: «با خرسندی عمیق می‌توانم اعلام کنم که ما قصد داریم درآمد حاصله از فروش این سوخت را دریافت کنیم و آن را پس از پایان رسیدگی به این پرونده به صندوق آمریکایی قربانیان تروریسم بدهیم که دولت حامی آن است».

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند