سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد؛

تخصیص مرحله‌ای اعتبار کرونایی یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی

کدخبر: 371197
اقتصادنیوز :‌سازمان برنامه و بودجه درباره اعتبار یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا اعلام کرد که تخصیص اعتبار به دستگاه‌های ذیربط به صورت مرحله‌ای و ریالی بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل  از سازمان برنامه و بودجه،  مدتی است که برخی رسانه‌ها از سرنوشت مبهم یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از ویروس کرونا، سخن به میان آورده و ادعاهایی را مطرح می‌کنند.

سازمان برنامه و بودجه در این گزارش تاکید کرد که  تخصیص اعتبار به مجموعه دستگاه‌های ذی‌ربط به‌صورت مرحله‌ای و همچنین ریالی بوده که براساس میزان ارز آزاد شده توسط صندوق توسعه ملی در هر مرحله و تبدیل ارز به ریال بر اساس نرخ روز ارز نیمایی توسط بانک مرکزی انجام شده است.
براساس این گزارش ابلاغ تخصیص در هر مرحله با توجه به میزان واریزی بانک مرکزی و سرفصل هزینه‌های قابل انجام براساس پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (موارد بهداشتی و درمانی) و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (بیمه بیکاری) انجام شده است.
سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد که تخصیص اعتبار صورت گرفته به دانشگاه شهید بهشتی بابت ساختمان جدید دانشکده فناوری‌های نوین به هیچ عنوان از اعتبارات صندوق توسعه ملی نبوده و این موضوع براساس مستندات موجود قابلیت راستی آزمایی دارد.

سازمان برنامه و بودجه آخرین وضعیت تخصیص اعتبارهای انجام شده توسط این سازمان تا تاریخ هشتم آبان را به شرح ذیل اعلام کرد: (مبالغ به میلیارد ریال است)

 
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما