با بالارفتن شانس جو بایدن رخ داد

ریزش فوری دلار تهران/قیمت دلار وارد کانال 24 شد

کدخبر: 371480
اقتصاد نیوز : به محض اینکه جو بایدن، در ایالت جورجیا از دونالد ترامپ پیش افتاد، دلار تهران در معاملات پشت خطی به زیر 25 هزار تومان سقوط کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، هر چه احتمال رسیدن رنگ آبی به کاخ سفید افزایش می‌یابد، رنگ دلار در تهران قرمزتر می‌شود. دلار پس از انتخابات آمریکا 2 روند متفاوت را طی کرد؛ در ساعات اولیه پس از انتخابات که احتمال پیروزی ترامپ بیشتر بود، دلار به سرعت خود را به 30 هزار تومان رساند. اما در روز پنج‌شنبه، پس از آنکه ورق برگشت و شانس بایدن برای پیروزی بیشتر شد، دلار به راحتی 3 هزار تومان از ارزشش را از دست داد و به 27 هزار تومان نزول کرد. روند قیمت دلار در روز گذشته را در ویدئو «اکوایران» مشاهده کنید.

حال با پیش افتادن نامزد دموکرات در ایالت جورجیا، شانس پیروزی بایدن نزدیکتر از همیشه شده است. همین خبر کافی بود تا دلار تهران در معاملات پشت خطی، به راحتی و بدون دخالت بازارساز، به زیر 25 هزار تومان برسد. این افول، بارها از سوی کارشناسان پیش بینی شده بود. چرا که نرخ 30 هزار تومانی دلار، چندان از واقعیت‌های بنیادی نشات نمی‌گرفت. حال با از هم پاشیدن حدس دلاربازان از انتخابات آمریکا، مطلوبیت نگهداری دلار، حداقل برای کوتاه‌مدت به کمترین میزان خود رسیده است. احتمالا موج‌های بعدی فروش نیز از فردا در بازار مشاهده خواهند شد. 

تیتر یک
  • جغرافیای تورمی ایران در سال ۹۹

    بررسی تورم کشور در سال ۹۹ در استانها نشان از افزایش گرانی ها در بخش خوراکی ها نسبت به کالاهای غیر خوراکی داشته است.…

از دست ندهید
بلیط هواپیما