ضرر ۷۳ میلیون دلاری مزدا

کدخبر: 372148
اقتصادنيوز : شرکت مزدا موتور به دلیل کاهش فروش خود با ادامه شیوع ویروس کرونا ۷.۵۹ میلیارد ین (۷۳.۴ میلیون دلار) ضرر در سه ماه منتهی به ۳۰ سپتامبر گزارش کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم و به نقل از رویترز، شرکت مزدا موتور به دلیل کاهش فروش خود با ادامه شیوع ویروس کرونا 7.59 میلیارد ین (73.4 میلیون دلار) ضرر در سه ماه منتهی به 30 سپتامبر گزارش کرد.

این ضرر که توسط رویترز محاسبه شده است، در حالی گزارش شد که این شرکت در سه ماهه مشابه سال گذشته 18.9 میلیارد ین سود ثبت کرده بود.

بر اساس این گزارش، این شرکت در سه ماه اول سال مالی جاری با ضرر 45.3 میلیارد ینی که بدترین رقم سه ماهه در 11 سال گذشته بوده است، مواجه شد.

مزدا در سه ماهه دوم پس از بهره مندی از جهش مجدد فروش در آمریکای شمالی، بزرگترین بازار خود، ضرر کمتری را تجربه کرد. فروش وسایل نقلیه در آنجا نسبت به سال گذشته 1 درصد افزایش داشته است.

این شرکت که پنجمین خودروساز ژاپن محسوب می شود، پیش بینی خود را برای ضرر عملیاتی کل سال روی 40 میلیارد ین حفظ کرد.

این رقم از میانگین نظرسنجی صورت گرفته از 17 تحلیلگر درباره ضرر عملیاتی کل سال این شرکت که 53.3 میلیارد ین تخمین زده شده، بهتر است.

شرکت مزدا که سازنده مدل های کراس اوور CX-5 SUV و مزدا 3 است، همچنین پیش بینی کرد که فروش جهانی خود در کل سال 8.5 درصد کاهش خواهد یافت و به 1.3 میلیون دستگاه می رسد که کمترین میزان در 7 سال گذشته محسوب می شود

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما