عبور مبتلایان روزانه کرونا از مرز 10 هزار نفر؛

کرونا عقب نشینی نکرد /ثبت یک روز سیاه دیگر در ایران

کدخبر: 372156
اقتصادنیوز : آمار روزانه کرونا در 19 آبان سه رکورد تلخ را به ثبت رسانده است، رکوردهایی که حکایت از آن دارد که ویروس مرگبار قصد عقب نشینی ندارد و ضرورت رعایت پروتکل ها بیش از گذشته احساس می شود.

به گزارش اقتصادنیوز، آمار وزارت بهداشت و در مان از روز جاری - 19 آبان 99-  به مثابه روزهای گذشته فصل پاییز، رکوردهای قرمز و سیاه را به ثبت رساند.

آنچنان که دومین رکورد فوتی ها در 19 آبان به ثبت رسید و تعداد مبتلایان روزانه نیز  رکورد زد و مرز 10 هزرا نفر را رد کرد.

رکوردهای نگران کننده تمامی ندارند

روز گذشته رکورد فوتی های روزانه کرونایی  459 نفر به ثبت رسید و امروز تنها با یک پله پایین تر در عدد 458 نفر ایستاد.

آمار مبتلایان روزانه نیز پس از آنکه دو روز متوالی در مرز 9 هزار نفر قرار داشت امروز با افزایشی دیگر وارد محدوده 10 هزار نفر شد تا رکورد دیگری را در این زمینه به ثبت رساند.

کرونا قصد عقب نشینی ندارد

کرونا اما نشان داده است قصد عقب نشینی ندارد و هر روز پیشروی خود را گسترده تر می کند، آنچنان که در کنار آمار ثبت شده بالا، رکورد روزانه دیگری نیز در نوزدهم آبان ماه به ثبت رسید و تعداد بستری های روزانه در روز جاری به بالاترین حد  خود دست یافت تا عدد 3 هزار و 574 نفر در جلوی تعداد بستری شدگان نوشته شود.

نکته قابل توجه در این باره، همزمانی رکورد بستری های روزانه و فوتی ها است. تعداد بستری های روزانه در شرایطی بالاتر از 3 هزار نفر هستند که تعداد فوتی های روزانه نیز در دوروز متوالی دو رکورد وحشتناک را ثبت کرده اند.

این اتفاق می تواند به ظرفیت بیمارستان ها در پذیرش بیماران مرتبط باشد. به عبارت دیگر همواره لزوم بستری برای برخی بیماران احساس می شود ولی ظرفیت کم بیمارستانها مانع از این عمل است.

کرونا در این استان ها جولان می دهد

در استان های کشور نیز هم اکنون استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

  • کرونا 19 آبان
  • کرونا 19 آبان
  • کرونا 19 آبان
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما