مقایسه هفتگی آمار کرونا در مهر و آبان

جهش آمار جانباختگان کرونا در هفته‌های اخیر + نمودار

کدخبر: 373180
امروز 24 آبان 1399، چهارمین روزی است که میزان مبتلایان روزانه کرونا بالاتر از مرز 11 هزار نفر است. آمار جانباختگان نیز دو هفته است که بالاتر از 400 نفر رقم می‌خورد. این ارقام در بازه های هفت روزه چه مسیری را طی کرده و چه دور نمایی را از هفته آتی به تصویر می کشند؟

به گزارش اقتصادنیوز در روز شنبه ابتدای هفته جاری وزارت بهداشت و درمان آمارهای رسمی جدیدی از بیماری کرونا درایران را منتشر کرد. شمار بیماران بدحال کرونایی هنوز در حال رکورد زنی است. از سوی دیگر مبتلایان روزانه در روز جاری به رقمی بالاتر از 11 هزار نفر و آمار جانباختگان نیز فراتر از 450 نفر رسیده است. اگر چه این رقم ها رکوردهای روزانه کرونایی به حساب نمی آیند اما مجموع هفت روزه آمار کرونا، نمایی نگران کننده از وضعیت کرونایی ایران را به تصویر می کشد.

در ماه دوم از فصل پاییز ارقام کرونایی به رکوردهایی بعضا دو برابر رکورد های قبلی دست یافته‌اند. دراین رکوردهای روزانه کرونایی میتوان نشانه هایی را از ازدیاد ابتلا و فوتی مشاهده کرد. آمار دیگری که هر روز رو به افزایش است تعداد بیماران بدحال کرونایی است. 

رکورد بیماران بدحال کرونایی

آمار رسمی وزارت بهداشت و درمان از بیماران وخیم امروز، رکوردی دیگر را ثبت کرده است.  بر این اساس میزان بیماران بدحال کرونایی در روز جاری به 5 هزار و 642 نفر رسیده است. این رکورد از میانه مهر تا کنون روندی افزایشی داشته و تاکنون متوقف نشده است.

از سوی دیگر امروز وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد که مبتلایان روزانه کرونایی به 11 هزار و 203 نفر رسیده و تعداد فوتی های روزانه کرونایی نیز رقمی معادل با 452 نفر را به ثبت رسانده اند.

هر چند این آمار رکوردهای روزانه کرونایی به حساب نمی آیند اما مطالعه  مجموع هفت روزه آمار از ابتدای مهر تا کنون می تواند نمایی دیگر را از آمار کرونا در ایران ارائه دهد. 

کرونا 24 آبان

روند ابتلا در بازه های هفت روزه 

آمار مبتلایان در روزهای اخیر با جهش بزرگی همراه بوده است. چهار روزاست که شمار مبتلایان روزانه در ایران بالاتر از 11 هزار نفر به ثبت رسیده است. یعنی در چهار روز گذشته  بیش از 44 هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده اند.

این آمار را اگر به صورت مجموع هفت روزه بررسی کنیم مشاهده می‌شود که میزان جمع هفت روزه آمار منتهی به هر روز روند افزایشی داشته است و رشدی رو به افزایش را ثبت کرده است.

تفاضل این اعداد نشان می دهد که در آبان ماه آمار ابتلای هر روز از هفت روز پیش از آن بسیار بیشتر بوده است. در همین خصوص در هفت روز پیش مجموع مبتلایان روزانه کرونایی به 76 هزار نفر رسیده است. مجموع هفت روزه ابتلا در هفته آخر شهریور و ابتدای مهر 21 هزار نفر بوده است. یعنی این مجموع در این 54 روز بیش از 56 هزار نفر افزایش پیدا کرده است. اما این تنها آمار هفتگی قابل تامل در روز های اخیر نبود است، آمار جانباختگان نیز بسیار نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

روند فوتی ها در بازه هفت روزه

میزان فوتی‌ها در دو هفته گذشته به صورت روزانه روزی بالاتر از 400 نفر گزارش شده است. به عبارت دیگر در دوهفته گذشته بیش از 5 هزار و 600 نفر از هموطنان خود را بر اثر این بیماری از دست داده ایم.

در این بخش نیز مقایسه هفتگی می‌تواندتصویری دقیق‌تر به ما ارائه دهد.

در هفته آخر شهریور و ابتدای مهر میزان فوتی‌های روزانه هزار و 200 نفر به ثبت رسید. رشد مرگ و میر کرونایی درایران رکوردهای آبان ماه را تغییرات جدی‌تری داده است. میزان مرگ و میر کرونایی درهفته اخیر به 3 هزار و 200 نفر رسیده است. به عبارت دیگر مجموع فوتی های هفت روزه در ابتدای مهر اکنون سه برابر شده است.

کرونا 24 آبان

دورنمای هفتگی فوتیها و مبتلایان

با نگاهی به آمار اخیر مشاهده می‌شود، در آبان ماه همواره شاهد افزایش مبتلایان و فوتی ها نسبت به هفته قبل خود بوده ایم. یعنی ابتلای هر روز در آبان ماه از میزان ابتلای همان روز در یک هفته قبل خود قطعا بیشتر بوده است.

فوتی های روزانه نیز به همین ترتیب از همین روند خبر می دهند. چنانچه این روند در ادامه نیز افزایش یابد ممکن است در شنبه هفته بعد نیز میزان مبتلایان روزانه و فوتی های روزانه بیشتر از مقدار روزانه امروز باشد. تعمیم این روند به تمام روزهای هفته تخمین می زند که رقم ابتلا تا شنبه هفته بعد بیش از 76 هزار نفر و میزان جانباختگان بیش از 3 هزار و 200 نفر دیگر به ثبت برسد.

کرونا 24 آبان

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما