کدخبر: ۳۷۳۳۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیط هواپیما/حذف کف قیمت مسافرت های هوایی

اقتصاد نیوز: شورای عالی هواپیمایی کشوری مصوب کرد قیمت بلیط پروازهای داخلی نسبت به نرخ نامه اعلامی سازمان هواپیمایی در خرداد ماه سال جاری به میزان ۱۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش اقتصاد نیوز،رحمت الله فیروزی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست روز گذشته شورای عالی هواپیمایی، گفت: این نشست با هدف بررسی وضعیت شرکت های هواپیمایی و موضوع تعیین نرخ نامه جدید بلیط هواپیما با حضور رئیس سازمان هواپیمایی و روسای ایرلاین ها برگزار شد.

نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسه، روسای ایرلاین ها توضیحاتی را درباره شرایط اقتصادی شرکت های هواپیمایی، تأثیرگذاری افزایش نرخ ارز بر هزینه های این شرکت ها و تأثیر مصوبه ستاد مقابله با کرونا مبنی بر رعایت پذیرش حداکثر 60 درصدی مسافر در پروازهای داخلی ارائه کردند.

Capture

فیروزی‌پور ادامه داد: در نهایت، در نشست شورای عالی هواپیمایی کشوری مقرر شد که قیمت بلیط پروازهای داخلی در قیاس با نرخ نامه اعلامی سازمان هواپیمایی در خرداد ماه سال جاری به میزان 10 درصد افزایش یابد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی هواپیمایی افزود: یکی از مسائل در بحث قیمت گذاری پروازهای داخلی، موضوع حذف کف قیمتی در نرخ نامه اعلامی بود، از این رو در جلسه این شورا مقرر شد محدودیت کف قیمتی حذف شده و هیچ حداقل قیمتی وجود نداشته باشد، تا ایرلاین ها بتوانند بر اساس نوع خدمات و کیفیت پروازها، بلیط را قیمت گذاری کنند. از طرف دیگر ایرلاین ها مجاز به افزایش قیمت، بالاتر از سقف نرخ نامه نخواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند