کدخبر: ۳۷۳۷۹۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اوپک پلاس پیش بینی تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۱ را کاهش داد

اقتصادنیوز :‌رویترز مدعی شده است اوپک و هم پیمانانش در سناریو تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۱ تجدیدنظر کرده اند و آن را ضعیف تر از آنچه پیش بینی می شد دیده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، رویترز مدعی است که به سند محرمانه اوپک پلاس دست یافته و بر اساس آن، اوپک و هم پیمانانش در سناریو تقاضا برای نفت در سال 2021 تجدیدنظر کرده اند بطوریکه تقاضا از آنچه پیش بینی می شد ضعیف تر است.

بر اساس گزارش کمیته مشترک فنی (JTC)، « انتظار می رود، در سال 2021، تقاضا برای نفت 6.2 میلیون بشکه در روز افزایش می یابد که در مقایسه با ارزیابی ماه گذشته، کاهش سالانه 0.3 میلیون بشکه در روز را نشان می دهد.»

JTC دیروز از طریق ویدئو کنفرانس جلسه داشتند و امروز کمیته مشترک رصد در سطح وزرا نشست برگزار کردند.

اوپک پلاس قرار بود از ابتدای ماه ژانویه 2 میلیون بشکه در روز بر میزان تولید خود بیفزایند اما با توجه به ضعیف شدن تقاضا برای سوخت، در حال بررسی تاخیر در این افزایش تولید هستند.

یکی از گزینه های اوپک پلاس این است که همین توافق کاهش تولید را برای 3 تا 6 ماه تمدید کنند.

بر اساس این گزارش، کمیته فنی هر دو سناریو را بررسی کرده است.

بر اساس یک سناریو، اگر توافق کاهش تولید تا پایان ماه مارس 2021 تمدید شود، ذخایر نفت تجاری سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی (OECD) کاهش خواهد یافت و در سال 2021 به سطح 73 میلیون بشکه بالاتر از متوسط 5 ساله خواهد رسید.

بر اساس سناریوی دیگر، اگر توافق کاهش تولید تا پایان ماه ژوئن 2021 تمدید شود، ذخایر نفت تجاری OECD، در سال آینده به 21 میلیون بشکه بالای متوسط 5 ساله کاهش می یابد.

نشست بعدی اوپک پلاس در 30 نوامبر و اول دسامبر برگزار خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند