فروش اجباری روغن؛ممنوع!

کدخبر: 374197
اقتصاد نیوز : معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران گفت: فروش اجباری از مصادیق تخلفات صنفی است و اجباری برای خرید دیگر اقلام فروشگاه حین خرید روغن وجود ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: «سعید محمدی‌پور» عصر پنجشنبه  افزود: فروش روغن مصرف خانوار به واحدهای صنفی و مصرف کنندگان منوط به خرید سایر اقلام، از مصادیق فروش اجباری است و این عمل تخلف است.

 وی ادامه داد: برابر گزارشات واصله و بررسی میدانی بازرسین طی روزهای اخیر، تعدادی از شرکت‌های پخش و صنوف توزیع و فروش، روغن  مصرف خانوار را منوط به خرید سایر اقلام نموده که برابر ماده ۶۴ قانون نظام صنفی تخلف فروش اجباری است.

محمدی پور خاطر نشان کرد: بازرسان این سازمان و اتاق اصناف درصورت مشاهده و دریافت گزارش با متخلفین برخورد قانونی و مراتب به تعزیرات حکومتی ارسال خواهد کرد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان با اشاره به مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان مبنی بر برخورد جدی با شرکت‌های پخش متخلف افزود: روغن مصرف خانوار به وفور در بازار وجود دارد و عرضه آن در تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شرکت تعاونی‌های مصرف، میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های توزیعی سراسر استان آغاز شده است.

وی در پایان از هموطنان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما