قیمت گوجه فرنگی در این استان نصف شد

کدخبر: 375136
اقتصادنیوز : رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان گفت: قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در بازار همدان نسبت به هفته گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ،رضا البرزی رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان  با بیان اینکه در هفته گذشته هر کیلو گوجه فرنگی با قیمت 12 تا 15 هزار تومان به فروش می‌رفت، اظهار داشت: با توجه به ورود محصولات جدید و همچنین مدیریت بازار شاهد کاهش 50 درصدی قیمت این محصول در بازار بودیم و خوشبختانه امروز نرخ هرکیلوگرم گوجه فرنگی در بازار  به کیلویی 5 تا 7 هزار تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه ورود گسترده گوجه فرنگی از مناطق جنوبی کشور به استان سبب شکسته شدن قیمت شده است، تصریح کرد: هر سال به صورت مقطعی با گرانی برخی محصولات کشاورزی به دلیل تغییر فصل و فاصله رسیدن محصول مناطق تولید خارج از فصل رو به رو می‌شویم.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان با اشاره به اینکه سرمازدگی محصولات سبب کمبود گوجه فرنگی در بازار شده بود، گفت: هرچه میزان عرضه کالاها در بازار کمتر شود قیمت‌ آن کالا گران‌تر می‌شود؛ از این رو تا رسیدن محصولات مناطق دیگر شاهد تلاطم در بازار هستیم.

البرزی با بیان اینکه در مجموع تعیین قیمت انواع میوه و سبزیجات در میدان بار انجام می‌شود و ما دخالتی در آن نداریم، عنوان کرد: سود خرده‌فروشان بین 15 تا 35 درصد است که با توجه به نوع محصول سود قانونی آن اعمال می‌شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما