موسسه فینچ متوسط قیمت نفت در سال آینده را 45 دلار اعلام کرد

کدخبر: 377535
اقتصادنیوز :‌موسسه رتبه بندی فیچ پیش بینی کرد، متوسط قیمت نفت در سال آینده به 45 دلار در هر بشکه برسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، موسسه رتبه‌بندی فیچ پیش بینی کرد: به دنبال تصمیم اوپک پلاس برای افزایش تولید 500 هزار بشکه در روز ماهانه از ژانویه 2021، متوسط قیمت نفت در سال آینده به 45 دلار در هر بشکه برسد.

دیمیتری مارینچنکو، مدیر ارشد فیچ به سی ان بی سی گفت: «ما پیش بینی می‌کنیم قیمت نفت برنت در سال آینده به طور متوسط به 45 دلار در هر بشکه برسد.»

وی افزود: «بر اساس این برآورد، تقاضا حداقل تا نیمه دوم سال آینده ضعیف خواهد بود، زیرا احتمالا پیشرفت در واکسیناسیون گسترده خیلی سریع نخواهد بود.»

خبرهای مربوط به واکسن کرونا قیمت نفت را در پایان ماه گذشته، بالا برد و این حقیقت که اوپک پلاس پس از مذاکرات طولانی، بر سر گام‌های بعدی توافق کاهش تولید به توافق رسیدند، کمک کرد تا قیمت ها در هفته گذشته در همان سطح بماند.

با این حال، اینها به زودی تغییر می کند چراکه چالش های در مورد توزیع واکسن و حقیقت این امر که نفت بیشتری در سال آینده ناشی از تصمیم اوپک پلاس به بازار روانه می شود، خود را نشان خواهد داد و اینها بدون در نظر گرفتن افزایش تولید نفت لیبی است که از توافق اوپک پلاس مستثنی است.

مارینچنکو گفت: بعید است واکسن‌ها به میزان چشمگیری بر قیمت نفت تاثیر بگذارند، زیرا برخلاف انتظارات گسترده در دسترس قرار گرفتن گسترده واکسن، تقاضای برای نفت را به سرعت بهبود نمی‌دهد.

شرکت فایزر اوایل هفته گذشته اعلام کرد: واکسیناسیون گسترده به آسانی نخواهد بود زیرا به علت مشکلات زنجیره عرضه، این شرکت تنها نیمی از واکسن هایی که در ابتدا برای امسال برنامه ریزی کرده بود را توزیع خواهد کرد.

 

اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید