واکسن کرونا قیمت نفت را به مرز ۵۰دلار رساند

کدخبر: 378334
اقتصادنیوز: به دنبال آغاز واکسیناسیون کرونا در انگلیس و موافقت قریب الوقوع مقامات دولت آمریکا با توزیع واکسن کرونا در این کشور که می تواند به افزایش تقاضای انرژی کمک کند، قیمت نفت روز پنجشنبه شاهد افزایش بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین فقیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه فوریه با 27 سنت معادل 0.55 درصد افزایش به 49 دلار و 13 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه ژانویه نیز امروز با 27 سنت معادل 0.59 درصد رشد به 45 دلار و 79 سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر موسسه آکسی تریدر در این باره گفت: «خوش بینی نسبت به واکسن همچنان عامل اصلی حاکم بر بازار است.»

در حالی که گروهی از مشاوران دولت آمریکا قرار است امروز تشکیل جلسه دهند و در خصوص تایید استفاده اضطراری از واکسن تولید شرکت فایزر رایزنی نمایند، احتمالا توزیع واکسن در آمریکا این هفته آغاز خواهد شد. کانادا نیز روز چهارشنبه مجوز واکسیناسیون کرونا را صادر و اعلام کرد که واکسیناسیون از هفته آینده آغاز خواهد شد.

عامل دیگر رشد قیمت نفت آتش گرفتن دو چاه در یک میدان نفتی کوچک در شمال عراق بوده که دولت آن را ناشی از حمله تروریستی خوانده است.

موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشت: «هرچند چاه ها کوچک بوده اند، اما این خبر نگرانی هایی را در خصوص احتمال بروز اختلال های بیشتر برانگیخته است.»

تحلیلگران از اینکه بازار توجه چندانی به رشد غیرمنتظره ذخایر نفت خام امریکا نشان داده غافلگیر شده اند. بر اساس آمارهای دولت آمریکا، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 4 دسامبر با 15.2 میلیون بشکه افزایش مواجه شده در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش 1.4 میلیون بشکه ای را داشتند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما