بازار ارز توان رشد قیمت ندارد

دژ دلار فرو می‌ریزد؟

کدخبر: 378616
اقتصاد نیوز : بازار ارز در حالیکه تمامی درهای ارزی بسته است، توان افزایش چندانی را از خود بروز نمی دهد. در این شرایط، انتظار بر این است که با اولین گشایش، ریزش محکمی در نرخ دلار اتفاق بیفتد.

به گزارش اقتصادنیوز، در هفته گذشته بازار ارز نوسان کمتری را نسبت به هفته دوم آذر ماه تجربه کرد. آنچه که پیداست فعلا تنها و تنها، تسهیل درآمدهای ارزی برای بازار اهمیت دارد. در گزارش «اکوایران» می توانید مروری از وقایع 2 هفته گذشته را ببینید. 

فعالان دوربین خود را به سمت آینده مذاکرات گرفته اند، هر مانعی در این راه ببینند، دست به خرید می زنند. آنچه که هفته گذشته موجب آرامش نسبی در بازار شد، آرامش نسبی در فضای خبری بود. نه از تصمیم داغ سیاسی خبری بود و نه مجهول جدیدی به فضای مذاکرات احتمالی افزوده شده بود.

از آن طرف، بانک مرکزی اعلام کرد که فعلا مسیرهای انتقال ارز حتی برای خرید واکسن نیز مسدود است. به گفته عبدالناصر همتی، آمریکا حتی مسیر خرید واکسن از طریق سازمان بهداشت جهانی را نیز با مانع همراه کرده است. در چنین شرایط بسته ای، یک بازگشایی از سوی دولت بایدن می تواند بازار ارز ایران را حداقل به شکل کوتاه مدت وارد یک سراشیبی کند. 

وضعیت دلار از نگاه درهم

حباب منفی دلار نسبت به درهم از 5شنبه گذشته تشدید شد. در آن روز حباب به محدوده 400 تومان افزایش یافته بود. با این حال،  امروز دلار با رسیدن به 26,200 تومان، نزدیکی بیشتری به درهم پیدا کرد. تقریبا حباب در بازه هایی در حدود 200 تومان بوده است. 

اگر دلار امروز بتواند حباب را کمرنگ تر کند، 26,700 تومان هدف اول خواهد بود. اگر هم دلار قصد داشته باشد که به زیر 26 هزار تومان ورود کند، در وهله اول باید 25,800 تومان را رو به پایین بشکند. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما