نرخ رهن و اجاره در شمال و جنوب تهران چند؟ + جدول

کدخبر: 378973
اقتصاد نیوز : بر اساس تحقیقات میدانی، قیمت‌های پیشنهادی در فایل‌های مناطق شمالی تهران محدوده‌های متنوعی دارد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، وضعیت نرخ‌های پیشنهادی موجران در مناطق مختلف پایتخت مورد بررسی قرار گرفت تحقیقات میدانی از وضعیت اجاره‌بها در مناطق مختلف شهری از ارائه نرخ‌های متفاوت در مناطق و محلات مختلف حکایت دارد. بررسی فایل‌های اخیر در بازار اجاره که در بنگاه‌های معاملات ملکی ارائه شده، نشان می‌دهد در محلات مختلف پیشنهادهای موجران، هم به‌صورت رهن کامل و هم به‌صورت ترکیبی از رهن و اجاره بوده است.

این‌طور که در فایل‌های برخی بنگاه‌های معاملات ملکی دیده می‌شود، متقاضیان بازار اجاره اگر عجله ندارند، می‌توانند احتمالا ملک مورد نظر خود را (یا به‌صورت رهن کامل یا به‌صورت ترکیبی از رهن و اجاره) جست‌وجو کنند.

بر اساس تحقیقات میدانی، قیمت‌های پیشنهادی در فایل‌های مناطق شمالی تهران محدوده‌های متنوعی دارد. به‌عنوان مثال در این مناطق میزان پول پیش (ودیعه) پیشنهادی در برخی فایل‌ها از ۲۰۰ میلیون تومان به بالا دیده می‌شود. البته برای این فایل‌ها نرخ اجاره‌بها در محدوده ۶ تا ۸ میلیون تومان پیشنهاد شده است. همچنین در مناطق شمال شرقی فایل‌های پیشنهاد شده برای رهن کامل در محدوده ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان ارائه شده است. اجاره‌بهای پیشنهادی در این مناطق غالبا بین ۳ تا ۵ میلیون تومان است.در مناطق شرقی پایتخت میزان رقم‌های پیشنهاد شده برای پول پیش از حدود ۵۰ میلیون تومان آغاز می‌شود و غالبا تا ۲۰۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است.اما در مناطق غربی نیز فایل‌های رهن و اجاره در محدوده‌های متنوع دیده می‌شود.

نرخ‌های پیشنهادی برای پول پیش در محدوده‌های ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون از سوی موجران به بنگاه‌های معاملات ملکی اعلام شده است. نرخ‌های پیشنهادی برای اجاره واحدهای با کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه، غالبا بین ۲ تا ۵ میلیون تومان است.در مناطق مرکزی نیز در فایل‌های پیشنهادی بازار اجاره، رقم‌هایی در محدوده ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان بیشتر دیده می‌شود. نرخ اجاره‌بهای پیشنهادی در این مناطق غالبا تا سقف ۴ میلیون تومان است.فایل‌های رهن و اجاره ملک در مناطق جنوبی تهران نیز بیشتر محدوده ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان به‌عنوان ودیعه و ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان از سوی موجران این مناطق پیشنهاد شده است.

 

download

تیتر یک
  • روند اوراق تسه در هفته دوم اسفند؛

    هزینه وام مسکن در این هفته برای متقاضیان تغییری نکرده و در محدوه ثابتی قرار داشته است. این اتفاق نرخ سود خرید وام را…

از دست ندهید
بلیط هواپیما