پرستاره ترین خودروی ایران را بشناسید/ نیسان در آخر جدول ستاره های کیفی

کدخبر: 380476
بر اساس گزارش ارزشیابی کیفی خودرو در آبان ۹۹ از پژو ۲۰۰۸ می توان به عنوان تنها خودروی سواری که ۵ ستاره کیفی این ماه را کسب کرده است، نام برد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در گزارشی به ارزشیابی کیفی خودرو در آبان ۹۹ پرداخته که بر اساس آن پژو ۲۰۰۸ مقام کیفی‌ترین خودرو با ۵ ستاره و MNM X۳۳ S با ۲ ستاره ضعیف ترین کیفیت را به خود اختصاص داده اند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهد در گروه وانت‌ها؛ نیسان تک سوز و دوگانه سوز زامیاد هر کدام با یک ستاره و وانت آریسان ایران خودرو دیزل با ۲ ستاره جزو ضعیف‌ترین کیفیت تولید بوده اند . نکته جالب توجه اینکه هیچ کدام از وانت های تولیدی نتوانسته اند بیش از ۳ ستاره کیفی کسب کنند. 

در میان خودروهای سنگین نیز کامیونت ایسوزو NMR۸۵ موفق به کسب ۵ ستاره کیفی شده است. 

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صمت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها را در کشور را برعهده دارد. همچنین نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو و براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

گزارشی که از این بررسی حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند. فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است.

همچنین در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین یک تا ۵ ستاره کیفی را برایشان در نظر می‌گیرد. هدف اصلی از این گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها می‌باشد. در ادامه گزارش ارزشیابی کیفی خودروها در آبان‌ماه مشاهده می‌کنید.

گزارش ارزشیابی کیفی خودرو آبان ۹۹ منتشر شد

گزارش ارزشیابی کیفی خودرو آبان ۹۹ منتشر شد

گزارش ارزشیابی کیفی خودرو آبان ۹۹ منتشر شد

گزارش ارزشیابی کیفی خودرو آبان ۹۹ منتشر شد

گزارش ارزشیابی کیفی خودرو آبان ۹۹ منتشر شد

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین تحولات امروز بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۶ بهمن ماه ۱۳۹۹ در روزی که اغلب شرکت‌های بازار سرمایه با افت قیمت مواجه بودند، بزرگان شاخص‌ساز به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید