خبر بد تأمین اجتماعی برای بازنشستگان

کدخبر: 380671
مدیرکل مستمری سازمان تأمین اجتماعی درباره مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان این سازمان گفت: برنامه‌ای برای این کار نداریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ناهید حیدری در رابطه با متناسب سازی حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: متناسب‌سازی این گروه در مرداد ماه سال جاری محاسبه و به حساب بازنشستگان تأمین اجتماعی واریز شد.

وی با بیان اینکه 3 میلیون و 500 هزار نفر بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی هستند خاطر نشان کرد: از مرداد ماه که حقوق این افراد متناسب‌سازی شد تا به امروز حقوق آنها بر اساس متناسب سازی انجام شده به حساب بازنشستگان واریز می شود.

افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه اعمال می‌شود/ پیشنهاد افزایش 17 درصدی روی میز دولت / تصمیم نهایی چهارشنبه جاری گرفته می‌شود

مدیرکل مستمری سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی بر اساس بند 2 ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه اجرا شده است تصریح کرد: بر اساس این ماده قانونی سازمان تأمین اجتماعی مکلف شده است که متناسبسازی حقوق بازنشستگان را انجام بدهد و در طول برنامه 5 ساله ششم توسعه حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی متناسب سازی شود.

وی ادامه داد: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی بر اساس دو شاخص بیمه پردازی و همچنین مبلغ پرداختی محاسبه شده است. مبنای اجرای متناسب سازی وفق بند ب ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه است.

حیدری در پاسخ به این سوال که آیا مرحله دوم متناسب سازی برای حقوق بازنشستگان انجام خواهد شد یا خیر گفت: در این زمینه برنامه‌ای وجود ندارد؛ حقوق حداقل‌بگیران بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی که در اسفندماه 98 یک میلیون و 620 هزار بود با متناسب سازی در مرداد ماه با 30 سال سابقه به 2 میلیون و 800 هزار تومان افزایش یافته است. این رقم برای حداقل بگیران سازمان تأمین اجتماعی با 35 سال سابقه به 3 میلیون تومان افزایش یافته است.

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید