پیش‌بینی 5 تحلیل‌گر از تحولات امروز بورس تهران + جدول

کدخبر: 381766
اقتصادنیوز: 5 تحلیل‌گر با شرکت در نظرخواهی دنیای‌اقتصاد نوسانات امروز 7 دی 1399 بورس تهران را پیش‌بینی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز  برخی کارشناسان بر این باورند که دیروزعرضه سهام از سوی حقوقی ها، موجب منفی شدن بازار شد. با توجه به حجم عرضه، احتمال می رود که امروز هم بازار منفی شروع به‌کار کند. آنان پیش‌بینی می‌کنند: گزارش های ماهانه خوب شرکت های اوره ای و متانول، با عرضه زیاد حقوقی ها سوخت شد. خروج پول از سهام شرکت های بزرگ به سمت شرکت های کوچک را شاهد خواهیم بود و احتمال منفی شدن شاخص کل و روند بهتر در شاخص هم وزن وجود دارد. شایعه افزایش نرخ ۱۵تا ۲۵ درصدی سیمان موجب توجه به این گروه می شود. حذف ارز ۴۲۰۰تومان از بودجه، توجه به گروه دارویی در روزهای آتی به همراه خواهد داشت. اعلام شرکت های فایزر و مدرنا درباره مقاومت این نوع واکسن در برابر نوع جدید ویروس کرونا، باعث تقویت بازارهای جهانی خواهد شد، اما با برخورد به سال نو میلادی، تا اتمام تعطیلات باید صبر کرد. رفع نگرانی از سهام عدالت و اجرای بخش نامه خرید ۵ هزارمیلیارد تومان سهام عدالت توسط نهادهای بزرگ مالی در کنار اصلاح قانون بازارگردانی، می تواند منجر به معاملات بهتر در نمادهای بزرگ و کامودیتی محور و توجه دوباره به آنها شود.

برخی دیگر از تحلیل‌گران تاکید می‌کنند: درحال حاضر فاکتور منفی قابل توجهی  که بیانگر متوقف شدن قطعی روند مثبت شکل گرفته در کلیت بازار در چند وقت اخیر باشد وجود ندارد. همچنین قابل ذکر است روند طبیعی بازار با نوسانات مثبت و منفی همراه است و در حال حاضر در کلیت بازار سیگنال منفی قطعی وجود نداشته و تنها شاهد نوسانات طبیعی پس از رشد اخیر هستیم. گزارش های ۹ماه خوبی در انتظار بازار است که می تواند معاملات را تحت تاثیر قرار دهد.

از ابتدای ریزش بازار( 20 مرداد ماه) تا کنون، حدود 43321 میلیارد  تومان نقدینگی حقیقی‌ها از بازار خارج شده که این امر منجر به افت قیمت اکثر سهام طی مدت مذکور شده است؛ این درحالیست که طی این مدت نرخ‌های جهانی نیز توانستند افت ناشی از  اپیدمی کرونا را جبران کنند و با روند صعودی همراه شوند اما علیرغم این موضوع و همچنین بدون توجه به گزارش‌های ماهانه جذاب در سهام بنیادی محور، همچنان شاهد افت قیمت سهام هستیم. بنظر می رسدگزارش‌های 9 ماهه جذابی پیشرو خواهیم داشت و انتظار روند صعودی را در میان مدت برای سهام کامودیتی صادراتی محور در بازار سرمایه متصور است.

J5

تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید