قیمت آپارتمان‌های زیر 100 متر در تهران + جدول

کدخبر: 382779
اقتصاد نیوز : بیشترین سهم از معاملات ثبت شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ مترمربع با سهم ۶/ ۱۵ درصد تعلق داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، مطابق با تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی در مورد تحولات بازار مسکن در آخرین ماه فصل پاییز، توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در آذرماه به گونه‌ای بوده که آپارتمان‌های با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ مترمربع، ۵۵ درصد از مجموع معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

جزئیات بررسی‌های انجام شده و اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که بیشترین سهم از معاملات ثبت شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ مترمربع با سهم ۶/ ۱۵ درصد تعلق داشته است. در عین حال واحدهای دارای زیربنای ۶۰ تا ۷۰ مترمربع و ۷۰ تا ۸۰ مترمربع به ترتیب با سهم‌های ۱/ ۱۴ و ۳/ ۱۱ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

این درحالی است که مطابق با بررسی‌های انجام شده از وضعیت فایل‌های عرضه شده به بازار، هم‌اکنون حجم واحدهای مسکونی با این ویژگی زیربنایی یعنی کمتر از ۸۰ مترمربع در بازار به شدت محدود است.

به گفته مشاوران املاک، بازار مسکن پایتخت از فایل‌های کوچک‌متراژ تقریبا خالی است. در مقابل بخش مهمی از واحدهای مسکونی عرضه شده، آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ و بیش از ۱۲۰ مترمربع هستند.

در جدول نبض بازار امروز واحدهای مسکونی تا ۱۰۰ مترمربع که در روز گذشته در مناطق مختلف شهر تهران عرضه شده، معرفی شده‌اند.

download

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما