مدیر امور نظارت و برنامه ریزی شرکت ملی مس ایران

هیچ معدن زیان دهی در کشور نداریم

کدخبر: 383646
مدیر امور نظارت و برنامه ریزی شرکت ملی مس ایران گفت:‌ایران روی کمربند مس جهان قرار دارد؛ کمربندی که بخشی از آن در کمربند آندزیتی آلپ- هیمالیا قرار دارد و موجب شده تا ایران از ظرفیت های خوبی در بخش مس برخودار باشد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ سعد عبدی مدیر امور نظارت و برنامه ریزی شرکت ملی مس ایران  در سومین همایش فلزات غیرآهنی با ارائه آماری از وضعیت معادن کشور بخصوص ذخایر معادن ایران، عنوان کرد: ذخایر ایران با توجه به اقداماتی که صورت گرفته در حال حاضر به 36.5 میلیون تن رسیده است و با این میزان ذخیره ما در رتبه هفتم دنیا قرار داریم. 

مدیر امور نظارت و برنامه ریزی شرکت ملی مس ایران در خصوص وضعیت معادن طلای کشور نیز عنوان کرد: برآورد ذخایر از معادن طلای کشور در سال 2019 نشان دهنده وجود 320 تن برآورده شده و این رقم برای بوکسیت که ماده اولیه آلومینا محسوب می شود برابر با 380 میلیون تن  است که ایران را در جایگاه 12 قرار داده است.

اما در خصوص وضعیت ذخایر روی ایران به گفته عبدی داده ها نشان دهنده آن است که ایران در جایگاه پنجم جهان قرار دارد که می توان گفت ذخایر روی ما در وضعیت خوبی در جهان برخوردار است. 

در جمع بندی وضعت معادن کشور مدیر امور نظارت و برنامه ریزی شرکت ملی مس ایران بر این نکته تاکید کرد که با توجه به شرایط کنونی می توان گفت هیج معدن زیان دهی در حال حاضر در کشور نداریم این امر نشان می دهند که در بخش معدن اقدامات مناسبی صورت گرفته است.

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
  • پیش بینی شاخص چهار‌شنبه یک بهمن

    درِ بورس هنوز بر پاشنه نزول می‌چرخد اما با این حال دو علامت امیدوارکننده ضعیف در بازار دیده می‌شود که کورسوی امیدی…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید