رشد 150 درصدی تسهیلات ارزان به چای کاران

کدخبر: 383784
اقتصادنیوز : رئیس سازمان چای کشور از پرداخت تسهیلات کم‌بهره به چای‌کاران و کارخانجات خبر داد و گفت: تسهیلات امسال در مقایسه با سال گذشته رشد ۱۵۰ درصدی داشته و انتظار است متقاضیان به‌موقع اقدام کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،حبیب‌الله جهانساز  از در نظر گرفتن تسهیلات ارزان‌قیمت به فعالان صنعت چای خبر داد و اظهار کرد: برای بهسازی کارخانجات و باغات چای علاوه بر سرمایه در گردش، تسهیلات سرمایه‌ای نیز در نظر گرفته‌شده است.

وی در تشریح پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش صنعتگران چای گفت: تسهیلات سرمایه در گردش با سررسید یک‌ساله و با سود ۴ درصدی به ذینفعان چای در گیلان و مازندران پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان چای کشور در تشریح جزئیات پرداخت تسهیلات سرمایه‌ای نیز بیان کرد: سازمان چای برای کارخانجات وام‌های ۷ درصدی و برای چای‌کاران نیز وام‌های ۴ درصدی با بازپرداخت چهارساله در نظر گرفته است.

جهان ساز با اشاره به میزان تسهیلات پرداخت‌شده به فعالان صنعت چای افزود: تاکنون ۲۷ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش و بالغ‌بر ۹ میلیارد تومان نیز تسهیلات سرمایه‌ای تخصیص پیداکرده است.

وی بر لزوم اقدام به‌موقع فعالان چای برای دریافت تسهیلات در نظر گرفته‌شده تأکید کرد و گفت: تخصیص تسهیلات ازجمله در بخش تسهیلات سرمایه‌ای در مقایسه با سال گذشته ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان چای کشور از پیش‌بینی افزایش بهره‌وری و تولید چای در سال آینده خبر داد و افزود: اقبال عمومی به صنعت چای افزایش پیداکرده و اشتیاق به سرمایه‌گذاری نیز در بخش چای صعودی است.

اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید