عرضه اولیه فردای بازار سهام را بشناسید+ جزئیات

کدخبر: 383833
تعداد ۳۰میلیون سهم شرکت سپیدار سیستم آسیا، فردا(چهار‌شنبه) با نماد معاملاتی "سپیدار" در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز  از تسنیم، تعداد 30میلیون سهم شرکت سپیدار سیستم آسیا معادل 15درصد سهام این شرکت، فردا(چهار‌‌شنبه، 17 دیماه) با نماد معاملاتی "سپیدار" در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود.

 

این میزان سهام در محدوده قیمتی 3800تا 3980تومان برای هر سهم و با سهمیه 15سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری مفید و متعهدین خرید نیز شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری آینده‌نگر دانا(سهامی خاص) به میزان 33.3 درصد و شرکت کارگزاری مفید(سهامی خاص) به میزان 16.7 درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

گفتنی است تعداد 30میلیون سهم شرکت سپیدار سیستم آسیا در حالی فردا عرضه اولیه می‌شود که از این تعداد، 26 میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد 4میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

این گزارش می‌افزاید: بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

شایان ذکر است شرکت سپیدار سیستم آسیا یکی از زیرمجموعه های شرکت بورسی همکاران سیستم(با مالکیت 99.9 درصدی) است که سال 87 با هدف عرضه انحصاری سیستم حسابداری سپیدار و نرم‌افزار فروشگاهی دشت و ارائه خدمات به مشتریان این دو محصول تاسیس شده است.

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید