پیشنهاد حذف فاصله گذاری در هواپیما برای کاهش قیمت بلیت

کدخبر: 384613
اقتصاد نیوز: عضو کمیسیون عمران مجلس از پیشنهاد حذف طرح فاصله گذاری فیزیکی در پروازها و لغو اجرای قانون 60 درصد ظرفیت به ستاد ملی کرونا با هدف کاهش قیمت بلیت هواپیما خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز،مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با خانه ملت، در رابطه با حذف قانون 60 درصد در هواپیما‌های مسافربری گفت: در ماه‌های اخیر قیمت بلیت هواپیما، در برخی از مسیرها بیش از 200 درصد افزایش قیمت داشت؛ مسیرهایی مانند تهران - اهواز از حدود 300 هزار تومان به 700 هزار تومان در ایام معمولی و نیمه کم سفر سال رسیده که یقیناً در نیمه پر سفر سال افزایش بیشتری هم شاهد خواهیم بود.

این نماینده مجلس افزود: شرکت‌های هواپیمایی اجرای فاصله گذاری و قانون 60 درصد ظرفیت را به دلیل شیوع ویروس کرونا عامل افزایش قیمت‌ها می‌دانستند که ما این افزایش را غیر قانونی می‌دانیم.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون با اشاره به درخواست حذف طرح فاصله گذاری در پروازها توسط شرکت‌های هواپیمایی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی موجود و شیوع ویروس کووید 19 رعایت فاصله فیزیکی به دلیل بسته بودن فضای هواپیما ضروری بوده و پروازها از این موضوع مستثنا نیستند، اما پاسخ به این درخواست و حذف فاصله گذاری‌‌ها بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که ستاد ملی مقابله با کرونا با حذف طرح فاصله گذاری فیزیکی در پروازها و لغو اجرای قانون 60 درصد ظرفیت موافقت کرد، قیمت‌ بلیط‌ها باید به ابتدای سال جاری بازگشته و کاهش پیدا کند.

 

اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید