عبور تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 90 میلیون نفر؛

ریزش محسوس فوتی‌های کرونا در ایران +اینفو

کدخبر: 385072
اقتصادنیوز : در 21 دی ماه 99 آمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز 90 میلیون تن گذشت و شمار فوتی ها به مرز 2 میلیون نفر نزدیک تر شد.

به گزارش اقتصاد نیوز، در بیست و یکم دی ماه آمار فوتی های روزانه در ایران و جهان هماهنگ بود اما بهبودی ها و مبتلایان روزانه رفتاری متضاد یکدیگر داشتند.  

آمار کرونا در ایران

در روز جاری آمار فوتی های کرونایی در ایران از کمترین میزان شش ماهه خود باز هم کمتر شده و با 14 درصد کاهش نسبت به این مقدار به 71 نفر رسید. آمار مبتلایان روزانه اما با کمتر از یک درصد افزایش به 5هزار و 968 نفر رسید.

در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۷ شهرستان ساری، آمل، فریدونکنار، قائمشهر و نکا در استان مازندران و بندرگز و کردکوی در استان گلستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین ۳۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

کرونا

آمار جهانی کرونا

در بیست و یک دی ماه آمار ابتلای روزانه کرونا در جهان برای نخستین بار از مرز 90 میلیون نفر گذر کرده و حد فوتی های این بیماری به 2 میلیون تن نزدیک تر شد. 

مقایسه رفتار روزانه آمارها اما نشان می دهد شمار مبتلایان روزانه نسبت به روز قبل 15 درصد کاهش داشته و به همین میزان بهبودی های روزانه در دنیا افزایش پیدا کرده است. 

کاهش 17 درصدی فوتی های روزانه در جهان بین این سه آمار تنها متغیری بوده که تغییراتی همجهت با متغیرهای کرونایی در ایران داشته است.

کرونا

تیتر یک
  • ارزش منصفانه طلا چقدر است؟

    آخرین مطالعه نشان می دهد که آمریکا در حال نزدیک شدن به «وضعیت عادی» است ، اما آخرین مرحله،مرحله دشواری خواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما