بررسی طرح واریز ۵۰ درصد از مالیات خانه‌های خالی به حساب شهرداری‌ها

کدخبر: 385141
اقتصادنیوز :‌نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح "درصدی از منابع مالیات خانه های خالی در اختیار سازمان شهرداری ها قرار گیرد" در جلسه امروز بررسی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  با اشاره به نشست امروز این کمیسیون گفت:  طرح "درصدی از منابع مالیات خانه های خالی در اختیار سازمان شهرداری ها قرار گیرد" در جلسه امروز با حضور مسئولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: براساس این طرح پیشنهاد شده بود که 50 درصد از منابع درآمدی به حساب شهرداری‌ها و مابقی به حساب خزانه واریز شود که این طرح با یک اصلاحیه در کمیسیون  مقرر شد، بعد از دریافت نظر دستگاه‌های تخصصی، گزارش آن به صحن علنی ارائه شود.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: براساس مصوبه امروز این کمیسیون، 50 درصد از درآمد حاصل از  مالیات خانه‌های خالی به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور  و 50 درصد باقی مانده هم به حساب شهرداری‌ها شهرهای محل اخذ مالیات واریز شود تا برای انجام بازآفرینی شهری، صرف احیای بهسازی، نوسازی و مقاوم سازی و بازآفرین مناطق شهری صرف شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما