کدخبر: ۳۸۵۲۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سه سهم اصلی مورد نظر سرمایه گذاران؛

رگ حیاتی بازار طلا

اقتصادنیوز : قیمت حیاتی در بازار طلا از نگاه تحلیل گران سطح ۱۸۰۰ دلار است. در این هفته سه سهم نیز در کانون توجه سرمایه گذاران در بورس های جهانی است.

براساس گزارش اقتصادنیوز، در هفته ای که گذشت، بازار جهانی در شوک تنش های سیاسی در سنای آمریکا قرار داشتند و این اتفاق موجب شد، آن ها نوسان اندکی را در هفته تجربه کنند. به جز شاخص بیت کوین که بالاترین رقم خود را در هفته کاری گذشته تجربه کرد، مابقی شاخص ها نوسان اندکی داشتند. طلا در هفته کاری گذشته بازارهای جهانی  حدود 80 دلار کاهش داشت اما توانست در روزهای پایانی مجدد روند صعودی را بدست آورد. 

طلا افت خود را جبران کرد

بر اساس گزارش فارکس استریت، طلا (XAU / USD) با روندی تقریبا افزایشی توانست افتی که داشته را در آخرین روز معاملات جبران کند.

در هفته گذشته فروش این فلز به ضعیف ترین سطح در سه هفته گذشته و به 1828 دلار رسیده بود. بازارهای طلا در طول هفته پیش نوسانات زیادی داشته‌اند اما مقدار زیادی سود را به بازار پس داد. نرخ های بهره ای که 10 سال است برای طلا مشکل ایجاد می کنند موجب شدند که این شاخص نوسانی داشته باشد. 
 

طلا

در نهایت ، پیش بینی می شود بازار ممکن است کمی روند نزولی را در این هفته تجربه کند. اما با توجه به زمان کافی که وجود دارد، برخی تحلیلگران خریدار بیشتری را پیش بینی می کنند. این امر به ویژه در نزدیکی سطح 1800 دلار صادق است. به عبارت دیگر اگر طلا در نزدیک های 1800 دلار نوسان داشته باشد، به نظر می رسد خریداران بیشتری به این بازار سوق پیدا کنند.
میانگین متحرک نمایی 50 هفته ای دقیقا زیر این سطح قرار دارد ، بنابراین اگر هر نوع پشتیبانی از این فلز گرانبها صورت بگیرد، فقط زمان لازم است تا بتواند مجدد از آن سطح بالاتر حرکت کند. اگر در پایین‌تر از سطح 1800 دلار سقوط کند، همه چیز ممکن است بد پیش رود و طلا را به سطح 1700 دلار برساند.

کریستوفر لویس، کارشناس سایت فورکس ایمپایر نوشته است: با این وجود ، فکر می کنم بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که صبر کنید تا نوع پشتیبانی و حمایت از طلا افزایش یابد. من پیش بینی می کنم که ما در این مجاورت عمومی هنوز کارهای زیادی برای انجام داریم ، بنابراین با این شرایط، از دیدن رفتارهای نوسانی اصلا تعجب نکنید. به همین دلیل در مورد اندازه نوسان طلا باید بسیار محتاط بود، زیرا حدس زدن درباره بازار در چنین شرایطی بسیار دشوار است.

او می گوید:با این وجود ، من به چشم انداز بلند مدت طلا خوش‌بین هستم. من علاقه ای به کم  کردن پیش بینی خود در قیمت طلا ندارم ، به طور کلی معتقدم دلار آمریکا در بلندمدت روند نزولی خود را ادامه خواهد داد ، اما بیش از حد فروخته می شود ، بنابراین کمی منطقی است که برخی تحلیلگران ارزیابی کنند که در این چند هفته آینده دلار آمریکا ممکن است بر طلا فشار بیاورد.

3 سهام جهانی در کانون بازارها

بر اساس گزارش کیتکو، سرمایه گذاران بازار سهام ، همه حواشی های سیاسی رخ داده در واشنگتن را طی هفته گذشته نادیده گرفتند ، پس از اینکه دموکرات‌ها هر دو کرسی کنگره آمریکا را پس از انتخابات دور دوم جورجیا ، در دست گرفتند، سرمایه گذاران شرط بندی کردند شاید بررسی های بیشتری بر روی محرک های مالی انجام شود.
 
شاخص‌های S&P 500 و NASDAQ با وجود بسته قدرتمند تقویت اقتصادی که روز به روز کمک آن به اقتصاد مطمئن تر به نظر می رسد ، هر دو در معاملات روز جمعه به بالاترین رکورد های روزانه دست یافتند. از ابتدای این هفته (22 دی) ، سرمایه گذاران آخرین گزارش های سود سه ماهه برخی از بزرگترین شرکتهای وال استریت را دریافت می کنند.
 
در ادامه سه سهام از بخش های مختلف آمده است که با شروع فصل درآمد Q4 آنها را رصد کرده ایم؛
 

1. JPMorgan Chase

بانک تجاری و سرمایه گذاری وال استریت ، جی‌پی مورگان ، درآمد سه ماهه چهارم را جمعه ، 15 ژانویه (26 دی) ، قبل از افتتاح بازار گزارش می دهد. تحلیلگران انتظار دارند 2.42 دلار سود هر سهم از فروش را داشته باشد.
جی
 
در میان این شوک ها ، برخی از بانک ها توانسته اند عملکرد بهتری نسبت به بقیه داشته باشند ، به خصوص بانک هایی که فعالیت های متنوعی دارند. JPM با افزایش 30 درصدی درآمد از بازارها ، به دلیل افزایش قیمت سهام در حجم معاملات ، افزایش غیرمنتظره ای در درآمد ایجاد کرد. سهام JPM پس از بهبودی کامل از ضررهایی که در طی همه گیری، متحمل شد ، جمعه با 136.02 دلار بسته شد.
 

2. خطوط هوایی دلتا

Delta Air Lines درآمد Q4 را پنجشنبه 14 ژانویه (25 دی) قبل از افتتاح بازار گزارش می دهد. به طور متوسط ، تحلیلگران انتظار دارند هر سهم 2.42 دلار ضرر داشته باشد.
دلتا
 
این صنعت هواپیمایی جهانی در تلاش است تا پس از سال بی رحمانه 2020 که در آن ترافیک هوایی در میان افزایش شیوع COVID-19 سقوط کرده ، به روزهای اوج بازگردد. مدیر عامل Delta Air در یادداشت سال جدید خود ، به کارمندان خود گفت که این شرکت هواپیمایی همچنان به دنبال جریان‌های نقدی مثبت تا بهار در «یک سال بهبودی» است.
 

3. تسلا موتورز

تسلا (NASDAQ: TSLA) پس از افزایش بیش از 20٪ در هفته اول 2021 همچنان بیشترین جستجوی سهام در بازار را حفظ می‌کند.

تسلا

حرکت قدرتمند به سمت بالا که از بهار گذشته آغاز شد ، سهام تسلا را در سال گذشته حدود 800 درصد بالاتر برد و بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ایلان ماسک را به ثروتمندترین مرد روی زمین تبدیل کرد.

این مطلب برایم مفید است
32 نفر این پست را پسندیده اند