معاون وزیر نیرو: سوخت نیروگاه‌های تولید برق تأمین شد

کدخبر: 386196
اقتصادنیوز : معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به تامین سوخت نیروگاه‌ها ، از پایدار شدن شرایط نیروگاه‌های تولید برق خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، " همایون حائری " افزود: اکنون و با کمک همکاران شرکت گاز ،سوخت برای نیروگاه ها تامین شده و مشکلی ندارند.

وی در عین حال برضرورت مدیریت مصرف چه در بخش برق و چه گاز تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: همکاران بخش برق در تلاشند تا با تداوم اقدام های خود به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کنند.

معاون وزیر نیرو یکی از این اقدام ها را تعدیل روشنایی معابر و بزرگ راه ها برشمرد و گفت: پایش اداره های دولتی از دیگر اقدام ها است که پایش می شوند تا در زمان تعطیلات به طور حتم روشنایی ها و سیستم های گرمایشی خاموش باشد.

حائری ادامه داد: دانشگاه ها و مدارس هم پایش می شوند تا در ایام تعطیل هیچ سیستمی در مدار نداشته باشند و این اقدام ها برای مدیریت مصرف بهینه انجام می شود.

وی گاز و برق را واحد های خدماتی دانست که وظیفه تامین برق و گاز مردم را بر عهده دارند.

معاون وزیر نیرو خاطرنشان ساخت: روزهای سخت بخش برق تابستان است که وسایل سرمایشی وارد مدار می شوند اما روزهای سخت بخش گاز زمستان است که میزان مصرف گاز در بخش خانگی بسیار افزایش می یابد.

حایری میزان مصرف برق در تابستان را دو برابر زمستان اعلام کرد و گفت: براین اساس همه نیروگاه ها باید آمادگی لازم برای تامین نیاز برقی این ایام را داشته باشند.

وی میزان مصرف گاز در بخش خانگی را بر اساس آمارهای اعلامی سه برابر تابستان دانست و افزود: بالا رفتن مصرف گاز در بخش خانگی سبب می شود سوختی که بایددر اختیار نیروگاه ها قرار گیرد محدود شود.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو ادامه داد: میزان مصرف گاز در بخش خانگی هشت برابر مصرف نیروگاه ها است و این روند محدودیت تحویل گاز به نیرگاه ها را به همراه دارد که دو روز پیش نتیجه این محدودیت منجر به خاموشی شد.

حائری گفت: اکنون با هماهنگی های انجام شده اکنون مشکلی در تامین سوخت وجود ندارد.

وی بر تداوم اقدام های مدیریت مصرف با هدف کمک به بخش گاز کشور تاکید کرد.

 

تیتر یک
  • پیش بینی بورس سه‌شنبه ۱۲ اسفند

    معاملات روز گذشته بازار سهام سه نشانه مثبت برای سهام‌داران و فعالان بازار داشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما