رالی بیت کوین و اتریوم /عبور از محدوده مقاومت

کدخبر: 388536
​اقتصادنیوز: ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است. بیتکوین و اتریوم موفق به عبور از محدوده های مقاومتی مهم خود شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سی ان بی سی، اتریم- پس از چندین روز اصلاح و ریزش قیمت هم بیتکوین و هم اتریوم موفق شدند از کانال های مقاومتی خود عبور کنند و در آستانه ثبت رکوردهای تاریخی جدیدی قرار گیرند. در حال حاضر ارزش بازار بیتکوین بیش از ۶۳۰ میلیارد دلار و برای اتریوم بیش از ۱۶۰ میلیارد دلار برآورد شده است.  

به گزارش ایسنا، موسسه بلک راک که بزرگ ترین موسسه مدیریت دارایی جهان به شمار می رود از آغاز معامله اوراق مشتقه مبتنی بر بیتکوین در دو زیرمجموعه خود خبر داده است. هنوز هیچ بازارگردان آمریکایی دارای منابع بیت کوین جدا نیست اما در بسیاری از آن ها به مدیران سبد دارایی این اجازه داده شده است تا بخشی از پرتفوی خود را به شکل بیتکوین یا ارزهای دیجیتالی دیگر نگهداری کنند.  

از سوی دیگر یک شرکت مدیریت دارایی در آمریکا از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست کرده است با ایجاد صندوق های ETF مبتنی بر بیتکوین موافقت کند. انتظار می رود در صورت اجرایی شدن این مساله سرمایه های جدیدی روانه بازار ارزهای دیجیتالی شود.  

صدای انتقادات نسبت به نظارت کم بر بیتکوین و بازار ارزهای دیجیتالی بیش از پیش بلند شده است. پس از آنکه کریستین لاگارد- رییس بانک مرکزی اروپا بیتکوین را ابزاری برای پولشویی و انجام اعمال مجرمانه خواند، ژانت یلن- گزینه تصدی وزارت خزانه داری آمریکا نیز خواهان نظارت بر بازار رمزارزها با هدف جلوگیری از جرایمی نظیر پولشویی شده است.

QhKNsVqA6wqp

از سوی دیگر بیش از ۹۰ درصد پاسخ دهندگان نظرسنجی دویچه بانک از حباب بالای قیمتی این رمزارز ابراز نگرانی کرده اند. این در حالی است که طی یک سال اخیر بیتکوین رشدی سه برابری را تجربه کرده و رشد بیشتر آن نیز کاملا محتمل است.  

 در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است.  بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

بروزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ۱۳ ظهر به وقت شرقی)

۱- بیتکوین

قیمت: ۳۴ هزار و ۱۵۶.۴۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۹۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۸ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۴۱۲.۷۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۷۱ درصد افزایش 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۰۵ درصد افزایش

۳- لایت کوین

قیمت: ۱۴۲.۷۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۲۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۸ درصد کاهش

۴- بیتکوین کش

قیمت: ۴۵۰.۴۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۴۹ درصد کاهش

۵- مونرو

قیمت: ۱۴۳.۱۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۶۵ درصد افزایش

۶- میکر

قیمت: ۱۴۲۰.۱۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۴۹ درصد کاهش

۷- دش

قیمت: ۱۰۹.۵۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۲۶ درصد کاهش

۸- زد کش

قیمت: ۹۳.۴۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۵۱ درصد کاهش

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما