وضعیت بازار مواد غذایی در آستانه شب عید

کدخبر: 392715
اقتصاد نیوز : دبیر اتحادیه بنکداران درباره وضعیت بازار در آستانه فرارسیدن اسفند و زمان خریدهای نوروزی توضیح داد: اکنون هیچ گونه کمبود کالایی در بازار وجود ندارد اما اشتیاقی برای خرید در بازار مشاهده نمی شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، قاسمعلی حسنی اظهار کرد: برخلاف سال‌های گذشته که مردم در تکاپو و شور و هیجان خرید بودند، امسال چنین چیزی مشاهده نمی‌شود و روزهای آرام و همراه با رکود سنگین در بازار مواد غذایی در حال سپری شدن است. حسنی درباره میزان افزایش قیمت مواد غذایی از ابتدای سال ۹۹ تاکنون اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰ درصد بر قیمت برنج، ۷۵درصد بر نرخ شکر، ۴۵ درصد بر قیمت چای و ... افزوده شده است.

وی افزود: ‌اکنون در بازار مردم فقط برای تأمین نیاز روزانه خود خرید می کنند و خرید هیچ کالایی بر دیگر اولویت ندارد. وی تاکید کرد: شرایط به گونه‌ای پیش رفته که بازار بسیار راکد است و اکنون کسبه، دنبال مشتری می گردند.

کاهش ۲۵درصد خرید مواد غذایی در بهمن ماه

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: در بهمن ماه شاهد حدود ۲۵درصد کاهش معاملات نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم و  مردم چشم انتظار کاهش بیشتر نرخ ها هستند. به گفته وی فروکش کردن انتظارات تورمی در تمایل مردم به عدم خرید انبوه کالا کاملا نمایان است و برخی معتقدند قیمتها در آینده یا افزایش ندارد یا حتی ممکن است دستخوش کاهش شود.

حنسنی تصریح کرد: با این پیش‌بینی‌ها خریدهای عمده انجام نمی‌شود، از سوی دیگر باید توجه داشت افزایش قیمت‌های چندباره سبب شده تا قدرت خرید مردم کاهش یابد و مجموعه عوامل مختلف سبب شده تا امسال نسبت به سال قبل در دوران رکود و انتظار بسر ببریم.

تیتر یک
  • بررسی رشد ماهانه قیمت وام مسکن درخرداد ۱۴۰۰

    بررسی روند هزینه وام مسکن در روز های اخیر نشان از ثبات نسبی این متغیر در این مدت داشته اما روند ماهانه قیمت ها نشان از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما